Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 8 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 3 dni
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 7 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 10 dni
agata
Agata do końca 1 dzień
jula
Julado końca 10 dni
media expert
Media Expertdo końca 11 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 11 dni
bonprix
BonPrixdo końca 157 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 22 dni
Nav
Cover

Wielka Sobota, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny 2019! Które sklepy są otwarte?

Wielka Sobota wypada w tym roku 20 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt sklepy spożywcze będą otwarte zdecydowanie krócej. Jest to spowodowane ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Zgodnie z ustawą w Wielką Sobotę pracownicy sklepów mogą pracować maksymalnie do godziny 14:00. Z tego powodu sklepy zamykają się wcześniej, by dokończyć sprzątanie oraz rozliczenie utargu z kasy.

Najszybciej zamknięte będą sklepy sieci Lidl – o godzinie 12:30, a najdłużej działać będą supermarkety Dino – do godziny 13:30. Sklepy takie jak Aldi, Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Netto, Polomarket czy Stokrotka będą czynne do godziny 13:00. Niektóre sklepy, np. Netto będą otwarte już od godziny 6:00 rano.

W małych sklepach mogą handlować właściciele, dzięki czemu mogą one działać przez całą Wielką Sobotę. przypadku sklepów franczyzowych takich jak ABC, Carrefour Express czy Żabka mogą być one otwarte w zależności od decyzji właściciela.

Wspomniane małe sklepy mogą być również otwarte w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, jednakże wielu właścicieli decyduje się na spędzenie tego czasu z rodziną. Bez problemu możemy udać się na stację benzynową. Zakaz handlu nie obowiązuje również w placówkach zlokalizowanych na dworcach i lotniskach, jednakże trzeba się liczy, że mogą być one zamknięte lub działać krócej niż w zwykłą niedzielę.

Obserwuj nas
Zobacz także