Nav
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
rossmann
Rossmanndo końca 1 dzień
jula
Julado końca 11 dni
żabka
Żabkado końca 2 dni
pepco
Pepcodo końca 3 dni
castorama
Castoramado końca 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 16 dni
hildebrandt
HildebrandtWażna od jutra
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 12 dni
home&you
home&youdo końca 7 dni
action
Actiondo końca 2 dni
dino
Dinodo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 10 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Unikanie problemów z zabrudzeniami i osadami w pralce

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo ważne. Dzięki temu można uniknąć problemów takich jak uszkodzenia ważnych elementów, głośna praca urządzenia czy nieprzyjemny zapach. Jak czyścić pralkę? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad.
Cover
Źródło: freepik

Czyszczenie pralki – porady

Istnieje wiele sposobów na skuteczne wyczyszczenie pralki. Poniżej znajdziesz kilka przykładów.

  • Soda oczyszczona – odświeży wnętrze urządzenia i usunie nieprzyjemne zapachy. Wystarczy wsypać około 50 gramów do szufladki na detergenty, ustawić temperaturę na 60 stopni i włączyć pranie.
  • Kwasek cytrynowy – pozbywa się nie tylko nieprzyjemnych zapachów, ale także osadu. Do bębna należy wsypać 120 gramów kwasku cytrynowego, ustawić temperaturę na 90 stopni i uruchomić urządzenie.
  • Pasta z octu i sody – sprawdzi się świetnie do czyszczenia elementów takich jak podajniki na proszek i płyn. Należy wymieszać 10 łyżek octu z sodą oczyszczoną w takich proporcjach, aby powstała papka.

Pamiętaj, że aby czyszczenie pralki przyniosło jak najlepsze efekty, trzeba zająć się wszystkimi elementami. Gumowy kołnierz i pojemnik na detergenty wymagają regularnych zabiegów. Podczas domowych porządków warto zadbać także o drzwi i filtr. Jeśli drugi z wymienionych elementów będzie zapchany, zabrudzenia takie jak włosy czy kurz zaczną osadzać się we wnętrzu urządzenia. Jak czyścić tę ważną część? Najpierw zdejmij przesłonę, następnie wytrzyj i wypłucz filtr, wysusz i zamontuj ponownie. Jak często czyścić pralkę? Pełne czyszczenie warto wykonywać raz w miesiącu.

Jeśli chodzi o czyszczenie pralki, warto wspomnieć o usuwaniu kamienia. Najczęstsze oznaki, że się pojawił, to głośniejsza niż zwykle praca urządzenia, większe zużycie prądu, uszkodzenie podzespołów, jak na przykład elektrozawór. Jeśli dawno nie odkamieniałeś urządzenia, dobrym rozwiązaniem okaże się użycie profesjonalnego produktu. Pamiętaj, aby przed przeprowadzeniem odkamieniania pralki zapoznać się z instrukcją wybranego środka i postępować według zawartych w niej wskazówek.

Czym czyścić pralkę?

Pralkę można skutecznie wyczyścić za pomocą domowych sposobów lub z wykorzystaniem profesjonalnych środków. Jeśli chodzi o domowe środki czystości, ważną zaletą jest oczywiście prosty i naturalny skład. Warto wspomnieć również o łatwej dostępności i niskiej cenie.

Także profesjonalne środki do czyszczenia pralki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. To dobra opcja, jeśli preferujesz gotowe rozwiązania i oczekujesz skuteczności na najwyższym poziomie. Zakup profesjonalnych produktów również nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Oferta jest tak różnorodna, że bez trudu znajdziesz odpowiedni środek czystości. Bardzo ważna jest nie tylko skuteczność, ale także wydajność. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt, warto sprawdzić opinie, aby mieć pewność, że wybiera się najlepszą opcję.

Gdzie kupić profesjonalne środki do czyszczenia pralki?

Jeśli wolisz użyć profesjonalnych środków do czyszczenia pralki, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim warto zdecydować się na produkt od marki cieszącej się uznaniem wśród klientów. Zwróć uwagę także na źródło, z którego korzystasz. Chcesz mieć pewność, że kupujesz oryginalny środek do czyszczenia pralki, który jest skuteczny? Postaw na zaufaną ofertę. Wiele produktów godnych uwagi znajdziesz nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także online.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama