Nav
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
rossmann
Rossmanndo końca 1 dzień
jula
Julado końca 11 dni
żabka
Żabkado końca 2 dni
pepco
Pepcodo końca 3 dni
castorama
Castoramado końca 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 16 dni
hildebrandt
HildebrandtWażna od jutra
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 12 dni
home&you
home&youdo końca 7 dni
action
Actiondo końca 2 dni
dino
Dinodo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 10 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

5 ciekawostek o ekspresach, o których większość ludzi nie wie. Sprawdź, co potrafi twój sprzęt!

Ekspres do kawy to z pozoru banalne narzędzie do przygotowywania kawy, jednak kiedy przyjrzymy im się bliżej, może się okazać, że ekspresy skrywają więcej tajemnic niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.
Cover
Ekspres do kawy Fot. Materiały zewnętrzne

Pierwsze ekspresy do kawy powstały pod koniec XIX wieku, a od tego czasu znacznie się zmieniły. Kiedyś posiadanie ekspresu było niemal niemożliwe w warunkach domowych — wielkie maszyny nadawały się wyłącznie do użytku w kawiarniach. Dziś ekspresy do kawy są w zasięgu ręki, a funkcje niektórych modeli są naprawdę zaskakujące.

Nie tylko kawa!

Większość ekspresów ciśnieniowych, zwłaszcza kolbowych, posiada także dyszę do dystrybucji gorącej wody, co oznacza, że z łatwością przygotujecie z ich pomocą również herbatę. Oprócz tego ekspresy ciśnieniowe i automatyczne wyposażone są w dysze spieniające mleko co pozwala na zrobienie babycino czyli ciepłego, spienionego mleka z syropem, które jest przysmakiem dla najmłodszych.

Twoja ulubiona kawa bez zbędnych wyjaśnień

Masz jasno określone preferencje i dobrze wiesz, jakiej kawy potrzebujesz codziennie rano? Ekspresy automatyczne zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić nam życie. Dlatego też część modeli ekspresów automatycznych posiada opcję projektowania własnego napoju i zapisania go w pamięci ekspresu. Tylko jeden przycisk dzieli Was od wypicia ulubionej kawy.

Ekspres z funkcją… budzika?!

Dla niektórych kawa z rana jest przyjemnością, dla innych koniecznością, ale wykonanie kawy zaraz po przebudzeniu bywa niemałym wysiłkiem. Ekspres przelewowy Melitta Aroma nie tylko czyni przygotowanie kawy łatwym i przyjemnym, ale także posiada funkcję programowania parzenia na wybraną przez nas godzinę. Oznacza to, że możemy pospać chwilę dłużej, a ciepła czarna kawa będzie już na nas czekała

Dobra kawa zawsze pod ręką

Kiedyś ekspresy do kawy nie tylko były niedostępne dla większości, ale także występowały wyłącznie w postaci modeli stacjonarnych. Pojawienie się kawiarek nieco zmieniło oblicze picia kawy, ale z całą pewnością nie jest to tak wygodne i rewolucyjne rozwiązanie jak Nano Espresso Maker, czyli przenośny ekspres do kawy, który możecie zabrać na wycieczkę wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do dobrej kawy — pod namiot, w góry i na dłuższą samochodową trasę.

Ekspres do kieszeni i na każdą kieszeń

Nie zawsze większy oznacza lepszy, choć dobre ekspresy do kawy kojarzą się ze sporym sprzętem, który zajmuje dużo miejsca w kuchni i raczej kosztuje niemało. Melitta Aromaboy udowadnia, że można stworzyć mały ekspres w rozsądnej cenie, który nie tylko zapewni Wam pyszną kawę, lecz także wygląda wyjątkowo uroczo!

Niezależnie od tego czy szukacie kawowej maszyny z budzikiem, przenośnego, czy mikro — swój wymarzony ekspres do kawy znajdziecie na Coffeedesk.pl!

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama