Nav
biedronka
Biedronkado końca 12 dni
rossmann
Rossmanndo końca 7 dni
jula
Julado końca 3 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
pepco
Pepcodo końca 9 dni
castorama
Castoramado końca 8 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 6 dni
dealz
Dealzdo końca 1 dzień
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 1 dzień
media markt
Media Marktdo końca 1 dzień
action
Actiondo końca 1 dzień
dino
Dinodo końca 1 dzień
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 6 dni
hebe
Hebedo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Smart wrocławianin: zobacz, jak zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w skali roku

Oszczędzanie jest modne, dlatego coraz częściej słyszy się o smart zakupach czy eko rozwiązaniach w domach Polaków. Z czego to wynika? Przede wszystkim z chęci ochrony swoich zasobów. W jaki sposób możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w skali roku? Co robić, aby zasobność Twojego portfela się nie zmniejszała?
Cover
Materiały promocyjne rankomat.pl

5 trików, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w skali roku

Oszczędzanie wydaje się niełatwą sztuką. Wymaga wiedzy na temat tego, jak gromadzić zasoby finansowe rozsądnie i skutecznie. Poznaj 6 trików, dzięki którym zarządzanie pieniędzmi będzie łatwiejsze, a odkładanie większych sum stanie się po prostu możliwe.

1. Wybieraj eko rozwiązania, czyli np. te energooszczędne

Eko rozwiązania są modne, promowane i opłacalne. Do sięgania po nie zachęcają m.in. producenci sprzętów AGD i RTV, politycy, influencerzy czy działacze ekologiczni. Korzystanie z nich może Ci się po prostu opłacić. Dzięki energooszczędnym rozwiązaniom:

  • zmniejszysz zużycie energii elektrycznej,
  • ograniczysz produkcję śmieci nienadających się do recyklingu (w ten sposób możesz zmniejszyć rachunki za odpady),
  • ograniczysz zużycie wody,
  • zmniejszysz na ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Eko program w zmywarce, energooszczędne pranie, segregacja śmieci, sprzęty AGD o wysokiej klasie energetycznej (zużywające mniej energii w skali roku) — to tylko kilka propozycji na to, by zaoszczędzić w codziennym życiu. W skali roku możesz w ten sposób odłożyć nawet kilka tysięcy złotych.

2. Zaplanuj przychody i wydatki — postaw na budżet domowy

Budżet domowy to podstawa zarządzania finansami. Zaplanuj przychody i wydatki. Uwzględnij m.in. koszty związane z zakupami spożywczymi, chemią, rachunkami, przyjemnościami (np. wyjście do kina czy restauracji). Pamiętaj także o nieplanowanych wydatkach, na które możesz przeznaczać określoną sumę w skali miesiąca. Jeśli się nie pojawią, środki zaoszczędzisz. Jeśli z kolei wystąpią, nie zrujnują domowego budżetu, ponieważ będziesz na nie przygotowany.

3. Korzystaj z promocji — wrocławianin na smart zakupach

Korzystając z promocji, zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. W skali roku będzie to z kolei już nawet około 1000 złotych. Jak robić smart zakupy? Sprawdzaj promocje: w gazetkach, na stronach internetowych, a także w ulubionych sklepach stacjonarnych. W ten sposób dowiesz się, gdzie najbardziej opłaca się kupować.

Co ważne, im więcej miejsc będziesz sprawdzać pod kątem promocji, tym więcej zaoszczędzisz. Bardzo często korzystne ceny występują w kilku miejscach jednocześnie. Zdarza się także, że np. w jednym sklepie w okolicy cena konkretnego produktu jest korzystniejsza niż we wszystkich innych i zakup tam po prostu się opłaca.

Pamiętaj też o tym, że na promocjach warto robić zapasy. Im więcej kupisz taniej, tym więcej zaoszczędzisz, a pozyskane w ten sposób środki będziesz mógł przeznaczyć na inny cel.

4. Wybierz dobrej jakości polisę OC — sięgnij po tanie ubezpieczenie

Polisa OC jest w Polsce obowiązkowa dla każdego kierowcy, a jej zakres jest prawnie regulowany. To oznacza, że propozycje poszczególnych TU (towarzystw ubezpieczeniowych) nie mogą różnić się pod względem tego, co zapewnia Ci ubezpieczenie. Każde OC na samochód ma dokładnie takie same warunki. Nie dotyczy to jednak ceny – ta u każdego ubezpieczyciela może być inna.

Kalkulator OC to narzędzie, które w tym wypadku ochroni Cię przed przepłacaniem. Korzystając z niego, możesz zaoszczędzić nawet do 50% kosztów związanych z ubezpieczeniem pojazdu. Na podstawie takich danych jak m.in. numer rejestracyjny pojazdu czy data Twojego urodzenia zostaną dla Ciebie wygenerowane oferty poszczególnych ubezpieczycieli. Będziesz mógł je w przejrzysty sposób ze sobą porównać, aby wybrać tę najbardziej opłacalną.

5. Porównuj, analizuj, i podejmuj rozsądne decyzje zakupowe

Ubezpieczenie OC nie jest jednym produktem, w przypadku którego sprawdzają się porównania i analizy. Technikę związaną z wyszukiwaniem najtańszej opcji warto stosować przy każdych zakupach. Jeśli chcesz nabyć telewizor, pralkę czy np. telefon, sprawdź, ile kosztują te rzeczy w kilku sklepach. Analiza rynku sprawi, że ograniczysz ryzyko związane z przepłaceniem i kupisz w miejscu, w którym to się po prostu opłaca.

Ważne przy oszczędzaniu są również rozsądne decyzje zakupowe. Często kupienie konkretnej rzeczy to impuls: widzę, czuję potrzebę, kupuję, a potem… żałuję. Jak tego uniknąć? Warto „przespać się” z każdą decyzją dotyczącą większych zakupów i dopiero kolejnego dnia ostatecznie kupić rzecz czy usługę lub z nich zrezygnować.

Oszczędzanie jest modne, ale przede wszystkim opłacalne. Stosując się do wspomnianych trików, które możesz łatwo wdrożyć w życie, zyskasz nawet kilka tysięcy w skali roku. Pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na nowe wydatki, inwestycje czy wakacje. Zyskasz w ten sposób oszczędności i kontrolę nad własnymi finansami, które zwiększą Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama