Polecane

Nav
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 5 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 4 dni
carrefour
Carrefourdo końca 10 dni
jula
Julado końca 3 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 10 dni
jysk
Jyskdo końca 12 dni
media expert
Media Expertdo końca 12 dni
blu
BLUdo końca 100 dni
bonprix
BonPrixdo końca 156 dni
norauto
Norautodo końca 19 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 44 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
Nav
Cover

Roboty kuchenne - wybór ofert

Wyobraźmy sobie taką sytuacje – przygotowujemy rodzinny obiad, a jednocześnie mieszamy bądź nawet pieczemy ciasto. Niemożliwe? W współczesnej kuchni tego typu luksus zapewni nam robot kuchenny. Zastanówmy się, który typ jest najbardziej przydatny.


Najprostsze tego typu urządzenia to roboty tradycyjne – mieszadło obraca się w nim tylko w jednym kierunku i od klasycznego miksera odróżnia je głównie brak konieczności trzymania urządzenia w ręku. Kolejny typ to tak zwane roboty planetarne, w których mieszadło obraca się wokół misy i własnej osi. Posiadają one też różne typy mieszadeł, co umożliwia nam na przykład bardzo dobre wyrobienie ciasta drożdżowego. . Część robotów planetarnych ma możliwość dokupienia do nich odpowiednich części i zrobienia z nich robotów wielofunkcyjnych co warto rozważyć przy zakupienia takiego urządzenia. Najbardziej przydatne w kuchni są jednak roboty wielofunkcyjne – czyli takie, które posiadają funkcję nie tylko mieszania ciasta ale także, w zależności od producenta, potrafią szatkować, mielić, blendować, pełnić funkcję sokowirówki, kroić ziemniaki na frytki, a nawet wyciskać cytrusy. Roboty wielofunkcyjne, wykonują za nas z najbardziej żmudne i czasochłonnych czynności, a nam pozwalają zająć sie samym przygotowaniem posiłku.


Przy wyborze takiego robota należy sugerować się przede wszystkim jego mocą, gdyż im jest ona większa tym szybciej będzie mógł on wykonywać swoje zadania i tym wolniej się przegrzeje. Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest miska, tutaj najtrwalsze są te wykonane z stali nierdzewnej, ponieważ nie ulegają zarysowaniu i odbarwieniu. Przy zakupie robota zwróćmy także uwagę na możliwość dokupienia dodatkowych elementów w celu rozszerzenia funkcji robota. Inwestycja w porządną maszynę z pewnością zwróci się nam po krótkim czasie użytkowania.
 

Obserwuj nas