Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 3 dni
carrefour
Carrefourdo końca 9 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
jula
Julado końca 15 dni
castorama
Castoramado końca 24 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 7 dni
norauto
Norautodo końca 13 dni
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 7 dni
pepco
Pepcodo końca 13 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
biedronka
Biedronkado końca 13 dni
chata polska
Chata Polskado końca 6 dni
Nav
Cover

Najlepsze kosmetyki przeciw opalaniu

Przebywanie na słońcu w ciepłych krajach czy też w polskich górach wymaga zaangażowania w nasze bezpieczeństwo kremów, które nie pozwolą na szybkie wchłanianie promieni słonecznych przez skórę. Należy pamiętać, że kiedy odpowiednio o nią zadbamy, to zminimalizujemy ryzyko poparzenia, powstania nowotworów skóry oraz wpłyniemy na spowolnienie jej starzenia.
Właściwa ochrona według filtrów
Kosmetyki do opalania posiadają informacje, które ułatwią szybki wybór. Ochrona przed promieniami UVA i UVB jest odpowiednio oznaczona za pomocą liczby filtra. Czyli na przykład:
-cera jaśniejsza oraz wrażliwa ma swój odpowiednik w kremach z SPF od 20 do 50,
-cerze ciemniejszej odpowiadać będą niższe filtry SPF od 8 do 15.
Dodatkowo krem z filtrem 50 pozwoli na wyższą ochronę, która jest szczególnie zalecana dzieciom czy też kobietom w ciąży.
Skuteczność dla każdego
W zależności od przeznaczenia, kosmetyki te mogą być: wodoodporne, nietoksyczne, hipoalergiczne.
Należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę wszelkie zalecenia danego producenta, np. to jak często należy powtarzać nakładanie kremu oraz jaka warstwa da odpowiednią ochronę.
Natura jest przyjazna człowiekowi lecz jeśli unikniemy opalania w godzinach 11-15 to dodatkowo zwiększymy swoje bezpieczeństwo, gdyż w tych porach promieniowanie słoneczne jest najbardziej intensywne. Kremy, które zostały nam po poprzednich sezonach lepiej wyrzucić, gdyż mogą one nie zadziałać tak, jak tego chcemy.
Chrońmy zatem swoją skórę i spędzajmy wakacyjny czas w ulubionych miejscach ze stosownym wyposażeniem kosmetycznym pod ręką.
Obserwuj nas