Nav
biedronka
Biedronkado końca 2 dni
rossmann
Rossmanndo końca 4 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
żabka
Żabkado końca 5 dni
pepco
Pepcodo końca 6 dni
castorama
Castoramado końca 5 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 3 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
pss bochnia
PSS Bochniado końca 13 dni
kakto.pl
Kakto.pldo końca 29 dni
action
Actiondo końca 5 dni
dino
Dinodo końca 5 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 13 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Jak zrobić świąteczne zakupy z głową? 5 wskazówek

Bożonarodzeniowe szaleństwo dopadło także Ciebie? Nie wiesz, jak nie zwariować i nie wydać zbyt dużo? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych rad! Zobacz, jak zorganizować świąteczne zakupy 2023!
Cover

Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem

Łatwo mówić, trudniej zrobić. Jednak uwierz – jeśli zaczniesz odpowiednio wcześnie, zdążysz przed grudniową gorączką. Dzięki temu, gdy inni zaczną w pocie czoła biegać od sklepu do sklepu i stać w kilometrowych kolejkach, Ty będziesz spokojnie popijać gorącą czekoladę z kubka w renifery. Jednak nim do tego dojdzie, musisz zrobić coś bardzo ważnego.

Idź do piwnicy lub na strych, żeby sprawdzić, jakie ozdoby z poprzedniego roku kryją się w kartonach. Zrób także porządek w szafkach kuchennych i zobacz, które produkty spożywcze się przeterminowały, a które z powodzeniem wykorzystasz podczas przygotowywania ulubionych potraw w tym roku. Rozpisz także menu – to ułatwi Ci dalsze działania. A kiedy zawartość szaf i szuflad będzie Ci już znana, czas przystąpić do kolejnego kroku!

Przygotuj listę świątecznych zakupów

Jeśli wiesz, czego potrzebujesz – koniecznie to spisz! Na kartce lub w notatkach w swoim telefonie, forma jest naprawdę dowolna. Najważniejsze jest uświadomienie sobie, jak długa jest lista świątecznych zakupów.  Zostaw ją na dzień lub dwa i spójrz na nią ponownie. Dokonaj weryfikacji. Czy na pewno wszystko jest potrzebne? A może niektóre prezenty warto zastąpić czymś innym, nieco tańszym? Zwróć uwagę na to, że grudniowe wydatki to nie tylko upominki. To także produkty spożywcze niezbędne do przygotowania dań wigilijnych oraz rzeczy do dekoracji domu i przystrojenia choinki. Czyli trochę się tego uzbiera.

Czujesz, że potrzebujesz pomocy w śledzeniu i planowaniu zobowiązań finansowych? Skorzystaj np. z Wonga Pay – to aplikacja, która umożliwia kupno wybranych produktów (i usług) oraz opłacenie wykorzystanego limitu nawet do 45 dni później za darmo (RRSO 0%). Oferuje także przejrzystą historię transakcji, która pomoże Ci na bieżąco monitorować wydaną kwotę. Dodatkowo masz do dyspozycji wirtualną kartę płatniczą – dzięki niej zrobisz zarówno zakupy online, jak i stacjonarne. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które sprawia, że zapłacisz nawet telefonem czy zegarkiem.

Więcej o aplikacji Wonga Pay dowiesz się z podlinkowanego artykułu. Jednak już teraz pobierz ją za darmo i sprawdź dostępne funkcje.

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Weryfikuj oferty

Znasz stare przysłowie mówiące, że co nagle, to po diable? W zupełności się z nim zgadzamy! Zanim dasz się „złapać” na kolejną „niesamowitą, wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju promocję” – zatrzymaj się na moment. Porównaj ofertę z innymi, żeby przekonać się, czy na pewno jest korzystna. 

Nie masz czasu? To wcale nie musi trwać długo! Z pomocą przyjdą specjalne porównywarki cen. Czasem wystarczy wpisanie w wyszukiwarkę Google pożądanego produktu. W kilka minut zweryfikujesz, czy na rynku nie ma tańszych egzemplarzy. Jest jeszcze jeden aspekt, o którym koniecznie musisz pamiętać i to nie tylko w okolicy Bożego Narodzenia.

Bezpieczne zakupy w Internecie to podstawa!

W pierwszej kolejności postaw przede wszystkim na znane platformy i sklepy internetowe. To pozwoli zminimalizować ryzyko. Oczywiście możesz zrobić świąteczne zakupy także w nieznanych Ci serwisach, koniecznie jednak przeczytaj opinie i dowiedz się, czy to wiarygodni sprzedawcy.

Jesteś na liście newslettera swojego ulubionego sklepu? A może otrzymujesz stamtąd wiadomości SMS? Uważaj, bo czasem oszuści podszywają się pod znane Ci osoby czy instytucje. Dlatego nigdy nie klikaj pochopnie w linki, żeby nie stać się ofiarą phisingu, czyli wyłudzenia danych. Wiadomość, którą otrzymujesz w takim wypadku wygląda jak prawdziwa. Okazuje się jednak, że nie pochodzi od sprzedawcy czy Twojego banku, a od złodzieja.

Bardzo często w takim wypadku potencjalna ofiara zostaje poproszona o podanie poufnych danych lub – po tym, gdy kliknie hiperłącze – infekuje swoje urządzenie wirusem. Zawsze więc sprawdzaj, czy wiadomość e-mail przyszła z adresu, który wygląda na właściwy. Unikaj także klikania w linki przesłane za pomocą SMS-ów. Jeśli nie jesteś pewny, jak postępować, skontaktuj się z instytucją, która rzekomo wysłała Ci wiadomość. Oczywiście dane kontaktowe muszą pochodzić z oficjalnej strony sklepu bądź instytucji finansowej.

Podziel się wydatkami!

Jak zmniejszyć koszty wyprawienia kolacji wigilijnej oraz upominków? Jeśli organizujesz spotkanie u siebie – poproś, by każdy z gości przygotował jakąś potrawę. Dla nich nie będzie zapewne problemem, by przygotować po jednym daniu, a Ty oszczędzisz czas i pieniądze. Oczywiście ustalcie wcześniej menu, żeby nie okazało się, że zjecie tego dnia tylko barszcz, ale za to w 7 odsłonach.

Kolejnym pomysłem na zredukowanie wydatków jest kupienie prezentu tylko 1 osobie, a nie każdemu uczestnikowi spotkania świątecznego. Podzielcie się według jakiegoś klucza, ale najciekawiej będzie, gdy zabawicie się w Secret Santa. Co to oznacza? Każdy wylosuje 1 osobę, dla której przygotuje prezent pod choinkę. Losowanie może odbyć się w formie tradycyjnych karteczek lub z pomocą dedykowanej aplikacji.

To jednak nie wszystkie możliwości zmniejszenia rachunków w okresie bożonarodzeniowym! Skorzystaj z opcji: kup teraz, zapłać później. Umożliwi Ci ona nabycie różnych artykułów np. w grudniu, ale opłacenie po jakimś czasie - z Wonga Pay zrobisz to nawet do 45 dni później za 0 zł (RRSO 0%) albo w 5 ratach (RRSO 130,43%). Na przykład, jeśli kupujesz coś 1. grudnia, to spłacasz to dopiero 15. stycznia.

Mamy jeszcze jedną wskazówkę, która ułatwi ograniczenie wydatków. Jeśli korzystasz z wirtualnej karty, np. od Wonga Pay, możesz ustalić maksymalną kwotę, jaką chcesz wydać na święta. Jak to zrobić? Ustal limit w aplikacji i zrób wszystkie zakupy tą wirtualną kartą płatniczą. To da Ci gwarancję, że nie przekroczysz zaplanowanego budżetu.

Artykuł sponsorowany.

To nie jest oferta. Przyznanie kredytu zależy od zdolności kredytowej. Szczegółowe warunki określają: Umowa Wonga Pay, Regulaminy Aplikacji Mobilnej Wonga Pay i Obsługi Kart Planet Pay oraz TOiP dostępne na: www.wongapay.pl/dokumenty. Kredytodawcą oraz dostawcą usług płatniczych jest Wonga.pl sp. z o.o. Wydawcą karty płatniczej jest Planet Pay sp. z o.o.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama