Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 3 dni
carrefour
Carrefourdo końca 9 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
jula
Julado końca 15 dni
castorama
Castoramado końca 24 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 7 dni
norauto
Norautodo końca 13 dni
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 7 dni
pepco
Pepcodo końca 13 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
biedronka
Biedronkado końca 13 dni
chata polska
Chata Polskado końca 6 dni
Nav
Cover

Jak samodzielnie skompletować samochodową apteczkę - środki niezbędne

Wypadki i katastrofy samochodowe nie wybierają, a w przypadku nawet tylko bycia ich świadkiem, warto pamiętać, że jesteśmy zobowiązani do udzielenia ich ofiarom pierwszej pomocy. Niezbędna staje się wtedy apteczka samochodowa, którą można skompletować samodzielnie lub kupić gotowy zestaw. Co powinno znaleźć się w samodzielnie przygotowanym zestawie pierwszej pomocy?

Środki pozwalające na udzielenie pierwszej pomocy w apteczce samochodowej nie zajmują zbyt wiele miejsca, a mogą faktycznie uratować komuś życie. Warto wśród nich zaopatrzyć się więc w: wodę utlenioną szybko odkażającą otwarte rany, środki opatrunkowe o różnych wielkościach i rodzajach, jak plastry z opatrunkiem, bandaże, w tym elastyczne, dobrze unieruchamiające uszkodzoną kończynę czy jałowa gaza opatrunkowa lub wata. Przydatny będzie też koc termiczny dwustronny pozwalający na ogrzanie lub schłodzenie poszkodowanego w wypadku czy trójkątna chusta efektywnie usztywniająca złamane kończyny. 

Wreszcie – dla własnego bezpieczeństwa i higieny – zaopatrzmy apteczkę w rękawiczki lateksowe i maseczkę jednorazową, które uniemożliwią bezpośredni kontakt z krwią chorego lub wydzielinami z ust. Bardzo przydatnymi elementami wyposażenia mogą okazać się też nożyczki pozwalające na szybkie przecięcie plastrów lub bandaży w sytuacjach, w których liczą się dosłownie minuty, kamizelka odblaskowa zwiększająca bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy przy wypadku na drodze czy latarka, która ułatwia poruszanie się w ciemnościach. Nie wiemy przecież, kiedy może zaskoczyć nas wypadek.

Obserwuj nas