Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 11 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
Carrefourdo końca 4 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
intermarche super
Intermarche Superdo końca 5 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 13 dni
agata
Agata do końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 14 dni
media expert
Media ExpertOstatni dzień promocji!
tesco hipermarket
Tesco HipermarketOstatni dzień promocji!
bonprix
BonPrixdo końca 160 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 25 dni
Nav
Cover

Jak ćwiczyć jesienią?

Za oknem szary, ponury, deszczowy jesienny dzień, a my wspominamy uroki lata. Wyprawy rowerowe, górskie wędrówki, jazda na rolkach, żeglowanie, to wszystko już za nami. Brakuje nam aktywności fizycznej, zaczynamy łapać jesienną chandrę. Czy musimy czekać do wiosny, aby znów aktywnie żyć? Ależ skąd!


Jesień potrafi nas zaskoczyć też piękną słoneczną pogodą. Możemy wtedy robić wszystko to, co do tej pory latem. Spacery, jazda na rowerze, nordic walking, jogging, rolki bywają równie przyjemne, gdy alejki parkowe są usłane kolorowymi liśćmi z drzew.


Ale co jeśli pogoda jesienią nas nie rozpieszcza? Wystarczy rozejrzeć się wkoło, a na pewno znajdziemy mnóstwo atrakcji.


Dla miłośników kąpieli wodnych proponujemy basen. Jeśli w naszym mieście nie ma żadnej pływalni krytej, to na pewno znajdzie się w którymś z sąsiednich miast. Może nawet w pobliżu nas jest park wodny oferujący oprócz basenu sportowego mnóstwo dodatkowych atrakcji takich jak bicze wodne, zjeżdżalnie, jacuzzi.


Osoby, które za wodą nie przepadają mają do wyboru szeroką gamę zajęć oferowanych przez kluby fitness. Ponieważ takich miejsc powstaje coraz więcej, każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybrać niewielki osiedlowy klub zaopatrzony w najważniejsze sprzęty do ćwiczeń, albo ofertę dużego kompleksu sportowego, który kusić nas będzie bogato wyposażoną siłownią, rozmaitymi zajęciami fitness, kortami do squasha, sauną.


Jeśli wolimy zajęcia spokojne, podczas których wzmocnimy mięśnie i zrelaksujemy się możemy wybrać jogę czy piltes. Jeśli interesują nas zajęcia bardziej dynamiczne, podczas których spalimy kalorie, popracujemy nad koordynacją ruchową i będziemy się świetnie bawić może zainteresuje nas zumba, aerobic, step. A może dokuczają nam bóle pleców? Na pewno w ofercie niejednego klubu znajdziemy zajęcia na zdrowy kręgosłup.


Jak widzimy, jesień nie musi być porą, podczas której będziemy siedzieć w domu, gromadzić zbędne kilogramy i wypatrywać wiosny.
 

Obserwuj nas
Zobacz także