Nav
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
kaufland
KauflandOstatni dzień promocji!
intermarche super
Intermarche SuperOstatni dzień promocji!
wafelek
Wafelekdo końca 3 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
kaufland
KauflandOstatni dzień promocji!
auchan hipermarket
Auchan HipermarketOstatni dzień promocji!
biedronka
BiedronkaOstatni dzień promocji!
aldi
Aldido końca 3 dni
stokrotka supermarket
Stokrotka SupermarketOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 3 dni
super-pharm
Super-Pharmdo końca 7 dni
rossmann
Rossmanndo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Porady

Daj odpocząć swojej cerze!

Warto zrobić sobie czasem dzień bez makijażu!
Cover
adobe stock

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych przeprowadził badania, których wyniki jasno pokazują, że ponad 50% przebadanych kobiet maluje się każdego dnia. Najczęściej codzienny makijaż wykonują kobiety między 25. a 34. rokiem życia. Tylko 16% respondentek przyznało, że rezygnuje z codziennego robienia makijażu. Jak reaguje skóra, gdy każdego dnia jest wykonywany makijaż? Zobaczmy, co zyskamy, fundując swojej cerze dzień bez makijażu.

Wpływ codziennego makijażu na cerę

Makijaż dodaje pewności siebie. Dzięki niemu każda kobieta czuje się bardziej atrakcyjna. Makijaż to sposób na podkreślenie swoich atutów, ale jednocześnie sposób na ukrycie niedoskonałości urody. Dobrze dobrany makijaż może odjąć kobiecie lat. Źle wykonany wręcz przeciwnie – doda jej lat. Zgodnie z badaniami aż 2 lata ze swojego życia upływa kobietom na wykonywaniu makijażu. Jak wpływa on (poza zmianami natury estetycznej) na cerę? Nie w każdej sytuacji malowanie się przynosi szkody zdrowej i promiennej cerze.

Problem tkwi bowiem nie w makijażu, ale w nieodpowiednio dobranych kosmetykach, zawartych w nich substancjach, chorobach skóry i alergiach. Na kondycję skóry twarzy niekorzystnie wpływa także jej mało dokładne oczyszczanie, w tym także niedokładny demakijaż. Codzienny makijaż może jednak pogłębić problemy w przypadku cery trądzikowej. Blokuje on bowiem pory, utrudnia produkcję łoju, w efekcie może być przyczyną ich powiększenia się. Spanie w pełnym makijażu to największy grzech, który mogą popełnić malujące się panie. Nie zmycie kosmetyków z twarzy zatyka pory. Efekt jest taki, że na skórze pojawiają się wypryski. Jest ona także mocno podrażniona. Aby skóra mogła się szybciej regenerować, przerwy w makijażu są konieczne. Dzięki nim usunięcie martwego naskórka staje się prostsze.

Co da skórze brak makijażu? 

Nasza skóra zbudowana jest przede wszystkim z wody, białek, lipidów, pierwiastków mineralnych i substancji chemicznych. Za pocenie się i wydzielanie sebum odpowiedzialne są pokrywające ją pory. Sebum to naturalny środek nawilżający skórę, który jednocześnie usuwa martwe komórki naskórka i substancje, które ją podrażniają. Proces ten nie zostanie zaburzony, jeśli zrezygnujemy z makijażu. Aplikowany na skórę podkład i korektory mogą utrudnić prawidłowe złuszczanie się naskórka. Skóra bez makijażu zregeneruje się szybciej.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama