Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
lidl
Lidldo końca 2 dni
carrefour
Carrefourdo końca 2 dni
castorama
Castoramado końca 5 dni
black red white
Black Red Whitedo końca 13 dni
cersanit
Cersanitdo końca 44 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 4 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 19 dni
agata
Agata do końca 10 dni
spiżarnia smakosza
Spiżarnia smakoszado końca 13 dni
norauto
Norautodo końca 13 dni
black red white
Black Red Whitedo końca 13 dni
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
Nav
Cover

334 tony plastiku mniej dzięki działaniom Biedronki!

Klienci Biedronki mogli już zauważyć zmianę na sklepowych półkach: część produktów ma zdecydowanie mniej plastiku, a niektóre wcale. Patyczki higieniczne wykonane z bawełny i papieru, kosmetyki i środki czystości bez plastikowych mikrogranulek oraz tabletki do zmywarek z rozpuszczalną folią to jedne z działań, które można dostrzec w markach własnych Biedronki.

Warto zauważyć, że sieć popularnego sklepu zaczęła redukcję plastiku zdecydowanie wcześniej. Jednym z działań na redukcję sztucznego tworzywa było zmniejszenie gramatury butelki na wodę Polaris w 2017 roku. Dzięki tej zmianie Biedronka już zaoszczędziła ponad 155 ton plastiku! Innym przykładem może być jogurt naturalny Gobio. Biedronka tutaj też zmieniła opakowanie, finalnie wykorzystując o 9 ton plastiku mniej.

Biedronka cały czas poszukuje nowych rozwiązań ekologicznych, które może wprowadzić do swojego sklepu. Od 10 kwietnia możemy się cieszyć torbami typu T-shirt, które zostały wykonane prawie w  całości z materiałów pochodzących z odzysku. Grubość toreb pozwala nam na wielokrotny użytek. Dodatkowo podlega ona w 100% recyklingowi. Biedronka dąży by wszystkie jej torby posiadały certyfikat  Blue Angel, który jest najstarszym certyfikat ekologicznym na świecie.

Niedługo inne sieci będą musiały podążyć za działaniami Biedronki. Unia Europejska w 2018 wprowadziła dyrektywę plastikową, która przewiduje, że od 2021 roku będzie zakaz obrotu plastikowych produktów jednorazowego użytku, a do 2025 roku poziom zbiórki i recyklingu plastikowych butelek ma wynieść do ponad 70%.

Obserwuj nas
Zobacz także