Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 18 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 10 dni
norauto
Norautodo końca 42 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
pepco
PepcoOstatni dzień promocji!
nexterio.pl
Nexterio.pldo końca 6 dni
biedronka
BiedronkaOstatni dzień promocji!
bonprix
BonPrixdo końca 167 dni
Nav
Cover

334 tony plastiku mniej dzięki działaniom Biedronki!

Klienci Biedronki mogli już zauważyć zmianę na sklepowych półkach: część produktów ma zdecydowanie mniej plastiku, a niektóre wcale. Patyczki higieniczne wykonane z bawełny i papieru, kosmetyki i środki czystości bez plastikowych mikrogranulek oraz tabletki do zmywarek z rozpuszczalną folią to jedne z działań, które można dostrzec w markach własnych Biedronki.

Warto zauważyć, że sieć popularnego sklepu zaczęła redukcję plastiku zdecydowanie wcześniej. Jednym z działań na redukcję sztucznego tworzywa było zmniejszenie gramatury butelki na wodę Polaris w 2017 roku. Dzięki tej zmianie Biedronka już zaoszczędziła ponad 155 ton plastiku! Innym przykładem może być jogurt naturalny Gobio. Biedronka tutaj też zmieniła opakowanie, finalnie wykorzystując o 9 ton plastiku mniej.

Biedronka cały czas poszukuje nowych rozwiązań ekologicznych, które może wprowadzić do swojego sklepu. Od 10 kwietnia możemy się cieszyć torbami typu T-shirt, które zostały wykonane prawie w  całości z materiałów pochodzących z odzysku. Grubość toreb pozwala nam na wielokrotny użytek. Dodatkowo podlega ona w 100% recyklingowi. Biedronka dąży by wszystkie jej torby posiadały certyfikat  Blue Angel, który jest najstarszym certyfikat ekologicznym na świecie.

Niedługo inne sieci będą musiały podążyć za działaniami Biedronki. Unia Europejska w 2018 wprowadziła dyrektywę plastikową, która przewiduje, że od 2021 roku będzie zakaz obrotu plastikowych produktów jednorazowego użytku, a do 2025 roku poziom zbiórki i recyklingu plastikowych butelek ma wynieść do ponad 70%.

Obserwuj nas