Cover

Tradycyjnie piękna wielkanoc

PORZĄDKI

W moim poprzednim wpisie Porządki wiosenne pisałam o porządkach, które robimy w ogrodzie i na balkonie. Teraz przyszedł czas, by skupić się na porządkach w domu, w końcu za tydzień mamy Wielkanoc i niewiele czasu na przygotowania.

4 kroki by zorganizować się przed wiosną to wpis, w którym namawiałam Was do stworzenia listy rzeczy, które należy uporządkować przed Świętami. Jeśli nadal tego nie zrobiliście, to zobaczcie co można w tym tygodniu kupić w sieciach handlowych, by zdąrzyć z porządkami przed Wielkanocą.

 

 

WIELKANOCNY KOSZYCZEK

 

 

 

PRZEPISY WIELKANOCNE

W moim domu Wielkanoc zaczyna się w niedzielę, śniadaniem. Spotykamy się całą rodziną, jemy święconkę. Zawsze jest sałaka jarzynowa, ćwikła, którą robi mój tata. Mama szykuje żurek i białą kiełbasę. Z uwagi na to, że spotykamy się u jednych i u drugich rodziców i w zasadzie nic nie muszę przygotowywać, wzięłam na siebie obowiązek pieczenia ciasta. Zawsze jest to strucla/rolada makowa, babka piaskowa i jak mam jeszcze chęć i siłę to jedno dodatkowe ciasto.

Ciekawe przepisy, na nowoczesne dania Wielkanocne, znajdziemy w Gazetce Tesco,  jak również w gazetce Biedronki. Zobaczcie sami, a resztę szukajcie w gazetkach.

 

Poniżej znajdziecie jeszcze listę sklepów, w których kupicie składaniki na wykonanie potraw Wielkanocnych.

 

 

OZDOBY WIELKANOCNE

Jeśli mówimy o Świętach, to czas najwyższy pomyśleć o dekoracjach stołu, salonu. W sklepach znajdziemy mnóstwo inspiracji i niedrogich ozdób, które zmienią nasz dom nie do poznaznia.

 

 

 

WIELKANOC W INNYCH KRAJACH

A jeśli chcecie wiedzieć jak wygląda Wielkanoc zerknijcie na zdjęcie poniżej. Więcej informacji znajdziecie w gazetce TESCO

 

To jest mój ostatni wpis przed Świętami. Następnym razem napiszę tuż po Świętach. Obiecałam wpis o meblach ogrodowych, dlatego też zajmiemy się urządzeniem ogrodu i miejsca do odpoczynku.

Wesołych Świąt!

Pozdrawiam Kinga

 

Obserwuj nas