Cover

Porządki przed zbliżającą się wiosną

Właśnie sobie przypomniałam, że od paru lat wiosna nie wita nas 21 marca ale 20. Ostatni raz wiosnę przywitaliśmy w 21 dniu marca w 2011 roku. Od tego czasu, aż do roku 2043 roku będziemy obchodzić pierwszy dzień wiosny 20 marca. Mamy zatem prawie cały miesiąc na to, by przygotować się na cieplejsze dni. Warto już teraz zakupić pewne narzędzia, sprzęty i inne tego typu przedmioty, potrzebne nam do prac na balkonie i w ogrodzie. Przed sezonem są one w zaskakująco niskich cenach.

PORZĄDKUJEMY BALKON I OGRÓD

Gdy będziemy mieć pewność, że nie będziee już nawrotu zimy, w  ogrodzie usuwamy osłony z roślin i rabatek. Następnie zabieramy się do uporządkowania trawnika: grabiami usuwamy śmieci, zgniłe liście i resztki brudnego śniegu. Aby cieszyć się zielonym trawnikiem powinniśmy  napowietrzyć (tzw. aeracja) nasz trawnik specjalnym przyrządem. Kupimy go np. w OBI lub TESCO

Aby przyspieszyć ten proces, powinniśmy skosik trawnik i odpowiednio go nawieźć. Użyjemy do tego nawozu do trawników z TESCO.

Uwagi wymagają również drzewa i krzewy: obcinamy suche i zniszczone gałązki, przycinamy zdrowe, aby lepiej wypuszczały pąki. Do tych czynności potrzebujemy sekatora lub specjalnego sekatora do gałęzi. Kupimy je w OBI:

lub w TESCO

 

Balkon da się posprzątać szybko, ale możemy te prace podzielić na kilka dni. Na początku wynosimy to, co nagromadziliśmy przez zimę. Patrząc na pusty balkon lepiej zaplanujemy jego wystrój. Łatwiej będzie nam też przesadzać kwiaty. Odświeżmy stare doniczki lub kupmy nowe np. w TESCO:

W TESCO kupimy też ziemię do kwiatków:

Gdy posadzimy nowe kwiaty i przesadzimy stare, zamiatamy cały balkon. Po przygotowaniu wiosennych doniczek, możemy rozpocząć sprzątanie. Zaczynamy od balustrad, potem myjemy parapety, ściany i okna. Na zakończenie całą podłogę myjemy mopem, najlepiej kilka razy, by do mieszkania nie wnosić brudu.

Środki czystości kupimy w tygodniu w BIEDRONCE

Mop kupimy w SELGROSIE

Pamiętajmy, by podczas wiosennych porzadków dobrze się zabezpieczyć. Używajmy rękawic ogrodowych, by nie uszkodzić dłoni. Kupimy je w TESCO:

Możemy również zaopatrzyć się w ubranie robocze. Kupimy je w SELGROSIE

Jak jeszcze możemy przygotować się na nadchodzącą wiosnę?

Przejrzymy nasz stary sprzęt, zobaczmy czy stara kosiarka działa. Jeśli nie to kupimy ją w dobrej cenie w TESCO

 

A może przyda nam się myjka ciśnieniowa, którą kupimy również w TESCO?

Kiedy już posprzątamy nasze balkony i ogrody. Kiedy posadzimy nowe kwiatki i pierwsze nasiona warzyw, to przyjdzie czas, by pomyśleć o wypoczynku i meblach ogrodowych. W kolejnym artykule wybierzemy idealne meble ogrodowe i zastanowimy się jak o nie dbać, by służyły nam na lata.

Obserwuj nas