Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna od 2018-11-13
obi
OBIWażna za 3 dni
lidl
LidlWażna od 2018-11-15
jula
JulaWażna za 2 dni
intermarche super
Intermarche SuperWażna od 2018-11-20
agata
Agata Ważna od 2018-11-13
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 3 dni
polomarket
POLOmarketWażna od 2018-11-14
pandora
PandoraWażna za 4 dni
media expert
Media ExpertWażna od 2018-11-16
norauto
NorautoWażna za 18 dni
bonprix
BonPrixWażna od jutra
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-11-15
Nav
Cover

Xbox czy Playstation - którą konsolę wybrać?

Konsola do gier jest wielkim marzeniem niejednego dziecka, ale równie mocno uszczęśliwiłaby niemałą grupę dorosłych. Wybór odpowiedniej konsoli do gier oscyluje zwykle między Xbox One i Playstation 4. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, ponieważ oba sprzęty charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi, natomiast o zwycięstwie najlepszej decydują szczegóły.

Właściwości pracy konsoli

Układy chłodzące konsoli mają olbrzymie znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu sprzętu. Xbox One wyposażony jest w przestrzenną obudowę zawierającą dużo otworów wentylacyjnych co zapewnia stałą wymianę powietrza. Playstation 4 posiada tylko kilka wywietrzników z tyłu i po bokach konsoli, które mogą sobie nie poradzić z prawidłowym chłodzeniem systemu. 

Ważnym elementem chłodzenia są wbudowane wiatraki, które mogą powodować hałas. Zbadano, że konsola Xbox jest cichsza niż Playstation, nagrzewa się również mniej niż PS4 podczas intensywnego użytkowania.

Liczba dostępnych gier

Każdy sprzęt wymaga korzystania z gier dostosowanych dokładnie do danego typu konsoli. Tym samy dostępność i różnorodność gier jest zdecydowanie większa dla Playstation niż dla Xboxa. Również wysoka rozdzielczość gier przemawia w tym względzie na korzyć Playstation.

Koszt

Obie konsole mają swoje zalety i wady. Xbox One wygrywa pod względem technicznym, lecz Playstation jest lepszy od Xbox pod względem użytkowym. Jak wygląda cena konsoli? Koszt Xbox One i Playstation 4 jest zbliżony i jego podstawowa wersja wynosi około 1700zł. Pamiętajmy jednak, że gry, kamera i dodatkowe sensory generują dodatkowe koszta.

Obserwuj nas