Polecane gazetkiWielkanoc - promocje
S3 12 06 artykul okazjum xbox

Xbox czy Playstation - którą konsolę wybrać?

Konsola do gier jest wielkim marzeniem niejednego dziecka, ale równie mocno uszczęśliwiłaby niemałą grupę dorosłych. Wybór odpowiedniej konsoli do gier oscyluje zwykle między Xbox One i Playstation 4. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, ponieważ oba sprzęty charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi, natomiast o zwycięstwie najlepszej decydują szczegóły.

Właściwości pracy konsoli

Układy chłodzące konsoli mają olbrzymie znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu sprzętu. Xbox One wyposażony jest w przestrzenną obudowę zawierającą dużo otworów wentylacyjnych co zapewnia stałą wymianę powietrza. Playstation 4 posiada tylko kilka wywietrzników z tyłu i po bokach konsoli, które mogą sobie nie poradzić z prawidłowym chłodzeniem systemu. 

Ważnym elementem chłodzenia są wbudowane wiatraki, które mogą powodować hałas. Zbadano, że konsola Xbox jest cichsza niż Playstation, nagrzewa się również mniej niż PS4 podczas intensywnego użytkowania.

Liczba dostępnych gier

Każdy sprzęt wymaga korzystania z gier dostosowanych dokładnie do danego typu konsoli. Tym samy dostępność i różnorodność gier jest zdecydowanie większa dla Playstation niż dla Xboxa. Również wysoka rozdzielczość gier przemawia w tym względzie na korzyć Playstation.

Koszt

Obie konsole mają swoje zalety i wady. Xbox One wygrywa pod względem technicznym, lecz Playstation jest lepszy od Xbox pod względem użytkowym. Jak wygląda cena konsoli? Koszt Xbox One i Playstation 4 jest zbliżony i jego podstawowa wersja wynosi około 1700zł. Pamiętajmy jednak, że gry, kamera i dodatkowe sensory generują dodatkowe koszta.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.