Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketOstatni dzień promocji!
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 11 dni
castorama
CastoramaOstatni dzień promocji!
black red white
Black Red Whitedo końca 8 dni
cersanit
Cersanitdo końca 39 dni
biedronka
Biedronkado końca 15 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 14 dni
agata
Agata do końca 5 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 1 dzień
norauto
Norautodo końca 8 dni
biedronka
Biedronkado końca 1 dzień
media expert
Media Expertdo końca 1 dzień
Nav
Cover

Włosy latem - zagrożenia i sposoby przeciwdziałania

Wraz z nastaniem lata w drogeriach rośnie sprzedaż balsamów, kremów z filtrem oraz szeregu innych produktów przeznaczonych do opalania. Choć jednak ochrona naszego ciała ma dla nas bardzo duże znaczenie, ochronie włosów wcale nie poświęcamy aż tak dużej uwagi. Tymczasem głowę przed słońcem chroni jedynie chustka lub kapelusz, a bywa i tak, że również tego rodzaju ochronie nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Na szczęście, liczba preparatów stworzonych po to, aby chronić nasze włosy w czasie letnich miesięcy systematycznie rośnie.

Gdy przebywamy długo na słońcu musimy liczyć się z tym, że nasze włosy będą jaśnieć. Nie może być zresztą inaczej, tak bowiem działają promienie UV. Jeśli więc przez długi czas wystawiamy włosy na słońce, niszczony jest ich budulec. Problem dotyczy zwłaszcza posiadaczy włosów jasnych i siwych, pozbawionych naturalnej ochrony typowej dla włosów w innych odcieniach. Niczym soczewki działają też drobinki piasku, które latem zaplątują się w nasze włosy.

włosy

A co z morską wodą? Ta początkowo nie wydaje się nam groźna. Przeciwnie, już po kąpieli w morzu wiele osób ma wrażenie, że ich włosy nie przetłuszczają się, a do tego zaczynają się falować. Na dłuższą metę woda taka nie wzmacnia włosów, ale je niszczy. Co więcej, częste kąpiele mogą powodować przesuszenie się skóry głowy, a nawet – łupież. Podobnie niebezpieczna jest woda chlorowana, gdy bowiem wchodzi w relację z ludzkim potem, wpływa negatywnie nie tylko na same cebulki włosów, ale i ich łodygi. Jeśli nasze włosy są farbowane, chlor może też wpływać niekorzystnie na ich odcień.

Wraz z nastaniem lata warto więc zainwestować w dobre kosmetyki pielęgnacyjne sprawiające, że nasze włosy będą nie tylko lśniące, ale również zdrowe. Najlepiej stawiać na delikatniejsze szampony wolne od SLS i SLES, a więc chroniące włosy przed tendencją do ich przetłuszczania się. Sprawdza się też zasada, że o ile szampon jest wybierany tak, aby być odpowiednim dla skóry głowy, o tyle odżywka powinna być dopasowana do rodzaju włosów. Jeśli nasze włosy są cienkie, z tendencją do przetłuszczania się, nakładanie odżywki na same włosy przyda się latem w szczególny sposób.

 

Obserwuj nas
Zobacz także