Cover

Wielkanocne dekoracje - inspiracje

Stworzenie unikalnej i stylowej dekoracji na Wielkanoc wymaga uruchomienia wyobraźni i kreatywności. Projektując świąteczne ozdoby warto skorzystać z obecnych dookoła inspiracji.

Wiosna

Święta Wielkanocne jednoznacznie kojarzą się z wiosną, w szczególności z kolorystyką typową dla tej pory roku. Dominującymi barwami są żółty - symbol radości i życia, oraz zielony - przywodzący na myśl budzącą się do życia przyrodę. Świetnie sprawdzą się połączenia tych kolorów. Idealnym dodatkiem będzie również biel, która nada całej aranżacji klasy i smaku.

Na wielkanocnym stole mile widziane będą wiosenne kwiaty, np. żonkile lub tulipany. Stworzone z nich kompozycje wniosą do wnętrza powiew świeżości. Kolorowy bukiet postawiony w ozdobnym wazonie na białym obrusie będzie prezentował się nienagannie.

Symbolika świąt

Inspiracji na wielkanocne dekoracje warto poszukać w świątecznych symbolach. W sklepach z pewnością znajdzie się wiele gotowych propozycji, np. serwetki z pisankami, talerzyki w kształcie kurczaczków, kieliszki na jajka z króliczymi uszami lub półmiski w kształcie jajek.

Pomoc ekspertów

Nieodkrytą kopalnią pomysłów jest internet. W sieci odnaleźć można wiele blogów eksperckich prowadzonych przez profesjonalnych dekoratorów, którzy doradzają, jakie dekoracje będą modne w tym roku.

Warto także przejrzeć propozycje gotowych aranżacji świątecznych w specjalistycznych magazynach branżowych. Nie brakuje ich również w poradnikach dla pań domu.

Zrób to sam

Najbardziej oryginalną inspiracją do stworzenia świątecznych dekoracji może być nasza własna wyobraźnia. Opierając się na gotowych projektach można połączyć zaczerpnięte z nich elementy i samemu stworzyć niepowtarzalną dekorację. Własnoręczne wykonywanie dekoracji z papieru lub wydmuszek jaj może być dodatkowo motywacją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną.

Obserwuj nas
Komentarze