Polecane gazetkiWielkanoc - promocje
S3 okazjum robot kuchenny

Roboty kuchenne - wybór ofert

Wyobraźmy sobie taką sytuacje – przygotowujemy rodzinny obiad, a jednocześnie mieszamy bądź nawet pieczemy ciasto. Niemożliwe? W współczesnej kuchni tego typu luksus zapewni nam robot kuchenny. Zastanówmy się, który typ jest najbardziej przydatny.


Najprostsze tego typu urządzenia to roboty tradycyjne – mieszadło obraca się w nim tylko w jednym kierunku i od klasycznego miksera odróżnia je głównie brak konieczności trzymania urządzenia w ręku. Kolejny typ to tak zwane roboty planetarne, w których mieszadło obraca się wokół misy i własnej osi. Posiadają one też różne typy mieszadeł, co umożliwia nam na przykład bardzo dobre wyrobienie ciasta drożdżowego. . Część robotów planetarnych ma możliwość dokupienia do nich odpowiednich części i zrobienia z nich robotów wielofunkcyjnych co warto rozważyć przy zakupienia takiego urządzenia. Najbardziej przydatne w kuchni są jednak roboty wielofunkcyjne – czyli takie, które posiadają funkcję nie tylko mieszania ciasta ale także, w zależności od producenta, potrafią szatkować, mielić, blendować, pełnić funkcję sokowirówki, kroić ziemniaki na frytki, a nawet wyciskać cytrusy. Roboty wielofunkcyjne, wykonują za nas z najbardziej żmudne i czasochłonnych czynności, a nam pozwalają zająć sie samym przygotowaniem posiłku.


Przy wyborze takiego robota należy sugerować się przede wszystkim jego mocą, gdyż im jest ona większa tym szybciej będzie mógł on wykonywać swoje zadania i tym wolniej się przegrzeje. Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest miska, tutaj najtrwalsze są te wykonane z stali nierdzewnej, ponieważ nie ulegają zarysowaniu i odbarwieniu. Przy zakupie robota zwróćmy także uwagę na możliwość dokupienia dodatkowych elementów w celu rozszerzenia funkcji robota. Inwestycja w porządną maszynę z pewnością zwróci się nam po krótkim czasie użytkowania.
 

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.