Polecane

Nav
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
CarrefourWażna za 2 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 2 dni
agata
Agata do końca 7 dni
norauto
Norautodo końca 45 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 18 dni
bonprix
BonPrixdo końca 162 dni
netto
NettoWażna od jutra
kaufland
KauflandWażna od jutra
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
pss bochnia
PSS Bochniado końca 10 dni
Nav
Cover

Roboty kuchenne - wybór ofert

Wyobraźmy sobie taką sytuacje – przygotowujemy rodzinny obiad, a jednocześnie mieszamy bądź nawet pieczemy ciasto. Niemożliwe? W współczesnej kuchni tego typu luksus zapewni nam robot kuchenny. Zastanówmy się, który typ jest najbardziej przydatny.


Najprostsze tego typu urządzenia to roboty tradycyjne – mieszadło obraca się w nim tylko w jednym kierunku i od klasycznego miksera odróżnia je głównie brak konieczności trzymania urządzenia w ręku. Kolejny typ to tak zwane roboty planetarne, w których mieszadło obraca się wokół misy i własnej osi. Posiadają one też różne typy mieszadeł, co umożliwia nam na przykład bardzo dobre wyrobienie ciasta drożdżowego. . Część robotów planetarnych ma możliwość dokupienia do nich odpowiednich części i zrobienia z nich robotów wielofunkcyjnych co warto rozważyć przy zakupienia takiego urządzenia. Najbardziej przydatne w kuchni są jednak roboty wielofunkcyjne – czyli takie, które posiadają funkcję nie tylko mieszania ciasta ale także, w zależności od producenta, potrafią szatkować, mielić, blendować, pełnić funkcję sokowirówki, kroić ziemniaki na frytki, a nawet wyciskać cytrusy. Roboty wielofunkcyjne, wykonują za nas z najbardziej żmudne i czasochłonnych czynności, a nam pozwalają zająć sie samym przygotowaniem posiłku.


Przy wyborze takiego robota należy sugerować się przede wszystkim jego mocą, gdyż im jest ona większa tym szybciej będzie mógł on wykonywać swoje zadania i tym wolniej się przegrzeje. Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest miska, tutaj najtrwalsze są te wykonane z stali nierdzewnej, ponieważ nie ulegają zarysowaniu i odbarwieniu. Przy zakupie robota zwróćmy także uwagę na możliwość dokupienia dodatkowych elementów w celu rozszerzenia funkcji robota. Inwestycja w porządną maszynę z pewnością zwróci się nam po krótkim czasie użytkowania.
 

Obserwuj nas