Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 6 dni
obi
OBIWażna od dzisiaj
lidl
LidlWażna od 2018-12-17
agata
Agata Ważna za 2 dni
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 15 dni
media expert
Media ExpertWażna od 2018-12-14
jula
JulaWażna za 7 dni
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-12-13
polomarket
POLOmarketWażna za 7 dni
bonprix
BonPrixWażna za 8 dni
norauto
NorautoWażna za 6 dni
carrefour market
Carrefour MarketWażna od 2018-12-17
globi
GlobiWażna od 2018-12-18
Nav
Cover

Jak samodzielnie skompletować samochodową apteczkę - środki niezbędne

Wypadki i katastrofy samochodowe nie wybierają, a w przypadku nawet tylko bycia ich świadkiem, warto pamiętać, że jesteśmy zobowiązani do udzielenia ich ofiarom pierwszej pomocy. Niezbędna staje się wtedy apteczka samochodowa, którą można skompletować samodzielnie lub kupić gotowy zestaw. Co powinno znaleźć się w samodzielnie przygotowanym zestawie pierwszej pomocy?

Środki pozwalające na udzielenie pierwszej pomocy w apteczce samochodowej nie zajmują zbyt wiele miejsca, a mogą faktycznie uratować komuś życie. Warto wśród nich zaopatrzyć się więc w: wodę utlenioną szybko odkażającą otwarte rany, środki opatrunkowe o różnych wielkościach i rodzajach, jak plastry z opatrunkiem, bandaże, w tym elastyczne, dobrze unieruchamiające uszkodzoną kończynę czy jałowa gaza opatrunkowa lub wata. Przydatny będzie też koc termiczny dwustronny pozwalający na ogrzanie lub schłodzenie poszkodowanego w wypadku czy trójkątna chusta efektywnie usztywniająca złamane kończyny. 

Wreszcie – dla własnego bezpieczeństwa i higieny – zaopatrzmy apteczkę w rękawiczki lateksowe i maseczkę jednorazową, które uniemożliwią bezpośredni kontakt z krwią chorego lub wydzielinami z ust. Bardzo przydatnymi elementami wyposażenia mogą okazać się też nożyczki pozwalające na szybkie przecięcie plastrów lub bandaży w sytuacjach, w których liczą się dosłownie minuty, kamizelka odblaskowa zwiększająca bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy przy wypadku na drodze czy latarka, która ułatwia poruszanie się w ciemnościach. Nie wiemy przecież, kiedy może zaskoczyć nas wypadek.

Obserwuj nas