Polecane

Nav
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 5 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 4 dni
carrefour
Carrefourdo końca 10 dni
jula
Julado końca 3 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 10 dni
jysk
Jyskdo końca 12 dni
media expert
Media Expertdo końca 12 dni
blu
BLUdo końca 100 dni
bonprix
BonPrixdo końca 156 dni
norauto
Norautodo końca 19 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 44 dni
auchan
Auchando końca 6 dni
Nav
Cover

Dziecko na plaży – jak je przygotować?

Kochamy lato i słońce, jednakże należy się dobrze zabezpieczyć przed nadmiernym promieniowaniem. Przewiewny strój w jasnym barwach, kremy z filtrem, czapka, nawodnienie – tego będzie potrzebować zarówno dziecko, jak również jego rodzice. Jak bezpiecznie plażować z dzieckiem?
Z dzieckiem na plażę – o czym powinniśmy pamiętać?
Małe dzieci uwielbiają spędzać godziny na zabawie w piasku czy pluskaniu się w wodzie. Nie jest prawdą, że wspólny wyjazd z małym dzieckiem jest skazany na klęskę i rodzice nie będą mogli spędzić przyjemnych chwil. Jeśli będziemy przestrzegać pewnych zasad, to pobyt na plaży będzie świetną przygodą zarówno dla nas, jak również dla naszej pociechy.
Należy pamiętać o tym, że skóra dziecka jest znacznie bardziej delikatna niż nasza, a więc szybko ulega poparzeniu. Konieczne jest więc stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Śmiało można kupić krem z filtrem 50. Pamiętajmy też o tym, że takie kosmetyki trzeba stosować kilkakrotnie – co najmniej co dwie godziny i po każdej kąpieli.
Jeśli chodzi o ubiór, to zaleca się luźne ciuchy z naturalnej i przewiewnej tkaniny. Ponadto koniecznie jest założenie dziecku kapelusza z szerokim rondem czy też czapki z daszkiem. Nie zaleca się plażowania w godzinach od południa do 15, kiedy to promienie słoneczne są najsilniejsze.
Podczas skwaru warto przebywać w cieniu parasola czy w namiocie plażowym. Jeśli na plaży oprócz piasku widać kapsle czy inne rzeczy, o które dziecko mogłoby się skaleczyć, najlepiej jest założyć mu lekkie plażowe buty, gdyż bieganie boso może źle się dla niego skończyć.
Obserwuj nas