Nav
biedronka
Biedronkado końca 3 dni
rossmann
Rossmanndo końca 15 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
żabka
Żabkado końca 9 dni
pepco
Pepcodo końca 17 dni
castorama
Castoramado końca 9 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 11 dni
wss praga południe
WSS Praga Południedo końca 3 dni
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 7 dni
media markt
Media Marktdo końca 7 dni
action
Actiondo końca 2 dni
dino
Dinodo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 38 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Porady

Najlepsze tkaniny na lato – poradnik zakupowy

Nadchodzą upały. Warto więc zaopatrzyć się w ubrania, w których będziemy czuli się komfortowo podczas wakacyjnych wędrówek i urlopu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie letnich ubrań?
Cover
Nadchodzą upały. Warto więc zaopatrzyć się w ubrania, w których będziemy czuli się komfortowo podczas wakacyjnych wycieczek i urlopu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie letnich ubrań?
Przede wszystkim na rodzaj tkaniny, z jakich je wykonano. Najlepszą tkaniną, charakterystyczną na lato, jest len. Ma widoczny splot i ubrania z lnu wyglądają szlachetnie. Łatwo się gniecie, ale to chyba jedyna wada przy długiej liście zalet. Bardzo dobrze odprowadza wilgoć, jest przewiewny, antyseptyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Chłodzi i chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym.
Podobne właściwości fizyczne ma ramia, choć jest trudno dostępna. Dobrze sprawdza się też bawełna, wiskoza, tencel, lyocell oraz jedwab. Ważne jest, by unikać poliestru i poliamidu, zazwyczaj marnej jakości, ponieważ nie pozwalają skórze oddychać. Jeśli tkanina z jakiej wykonano ubranie jest wzmocniona poliestrem, to ważne, by nie było go więcej niż 20-30% ponieważ większa proporcja poliestru znacznie pogarsza komfort noszenia ubrań latem.
Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama