Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 7 dni
obi
OBIWażna za 3 dni
lidl
LidlWażna od 2018-11-26
hebe
HebeWażna od 2018-11-19
intermarche super
Intermarche SuperWażna od 2018-11-20
agata
Agata Ważna od 2018-11-13
kik
KIKWażna od 2018-11-21
polomarket
POLOmarketWażna od 2018-11-14
rtv euro agd
RTV EURO AGDWażna od 2018-11-15
media expert
Media ExpertWażna od 2018-11-16
norauto
NorautoWażna za 18 dni
bonprix
BonPrixWażna od jutra
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-11-15
Nav
Cover

Dziecko na plaży – jak je przygotować?

Kochamy lato i słońce, jednakże należy się dobrze zabezpieczyć przed nadmiernym promieniowaniem. Przewiewny strój w jasnym barwach, kremy z filtrem, czapka, nawodnienie – tego będzie potrzebować zarówno dziecko, jak również jego rodzice. Jak bezpiecznie plażować z dzieckiem?
Z dzieckiem na plażę – o czym powinniśmy pamiętać?
Małe dzieci uwielbiają spędzać godziny na zabawie w piasku czy pluskaniu się w wodzie. Nie jest prawdą, że wspólny wyjazd z małym dzieckiem jest skazany na klęskę i rodzice nie będą mogli spędzić przyjemnych chwil. Jeśli będziemy przestrzegać pewnych zasad, to pobyt na plaży będzie świetną przygodą zarówno dla nas, jak również dla naszej pociechy.
Należy pamiętać o tym, że skóra dziecka jest znacznie bardziej delikatna niż nasza, a więc szybko ulega poparzeniu. Konieczne jest więc stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Śmiało można kupić krem z filtrem 50. Pamiętajmy też o tym, że takie kosmetyki trzeba stosować kilkakrotnie – co najmniej co dwie godziny i po każdej kąpieli.
Jeśli chodzi o ubiór, to zaleca się luźne ciuchy z naturalnej i przewiewnej tkaniny. Ponadto koniecznie jest założenie dziecku kapelusza z szerokim rondem czy też czapki z daszkiem. Nie zaleca się plażowania w godzinach od południa do 15, kiedy to promienie słoneczne są najsilniejsze.
Podczas skwaru warto przebywać w cieniu parasola czy w namiocie plażowym. Jeśli na plaży oprócz piasku widać kapsle czy inne rzeczy, o które dziecko mogłoby się skaleczyć, najlepiej jest założyć mu lekkie plażowe buty, gdyż bieganie boso może źle się dla niego skończyć.
Obserwuj nas