Polecane gazetkiZimowe wyprzedaże 2018
S3 09 06 artykul okazjum dziecko3

Dziecko na plaży – jak je przygotować?

Kochamy lato i słońce, jednakże należy się dobrze zabezpieczyć przed nadmiernym promieniowaniem. Przewiewny strój w jasnym barwach, kremy z filtrem, czapka, nawodnienie – tego będzie potrzebować zarówno dziecko, jak również jego rodzice. Jak bezpiecznie plażować z dzieckiem?
Z dzieckiem na plażę – o czym powinniśmy pamiętać?
Małe dzieci uwielbiają spędzać godziny na zabawie w piasku czy pluskaniu się w wodzie. Nie jest prawdą, że wspólny wyjazd z małym dzieckiem jest skazany na klęskę i rodzice nie będą mogli spędzić przyjemnych chwil. Jeśli będziemy przestrzegać pewnych zasad, to pobyt na plaży będzie świetną przygodą zarówno dla nas, jak również dla naszej pociechy.
Należy pamiętać o tym, że skóra dziecka jest znacznie bardziej delikatna niż nasza, a więc szybko ulega poparzeniu. Konieczne jest więc stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Śmiało można kupić krem z filtrem 50. Pamiętajmy też o tym, że takie kosmetyki trzeba stosować kilkakrotnie – co najmniej co dwie godziny i po każdej kąpieli.
Jeśli chodzi o ubiór, to zaleca się luźne ciuchy z naturalnej i przewiewnej tkaniny. Ponadto koniecznie jest założenie dziecku kapelusza z szerokim rondem czy też czapki z daszkiem. Nie zaleca się plażowania w godzinach od południa do 15, kiedy to promienie słoneczne są najsilniejsze.
Podczas skwaru warto przebywać w cieniu parasola czy w namiocie plażowym. Jeśli na plaży oprócz piasku widać kapsle czy inne rzeczy, o które dziecko mogłoby się skaleczyć, najlepiej jest założyć mu lekkie plażowe buty, gdyż bieganie boso może źle się dla niego skończyć.
Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.