Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna od jutra
lidl
Lidldo końca 2 dni
biedronka
Biedronkado końca 5 dni
tesco centra handlowe
Tesco Centra Handlowedo końca 2 dni
kaufland
Kauflanddo końca 2 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 1 dzień
aldi
Aldido końca 5 dni
intermarche super
Intermarche SuperOstatni dzień promocji!
delisso
Delissodo końca 9 dni
lidl
Lidldo końca 5 dni
mokpol
Mokpoldo końca 12 dni
sedal
Sedaldo końca 13 dni
leroy merlin
Leroy MerlinOstatni dzień promocji!
paluszek
Paluszekdo końca 2 dni
Nav

Walentynki gazetki promocyjne

Walentynki najlepsze promocje!

Walentynki święto zakochanych...

Walentynki, znane jako święto zakochanych, zyskały na popularności dzięki swojemu uniwersalnemu przesłaniu. Celebrowanie miłości i relacji łączących zakochane osoby sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery oraz podsyca uczucie w związkach. Jak powstało to święto oraz skąd bierze się jego ogromna popularność? O tym w dalszej części artykułu.

Wigilia Luperkaliów - starożytne Walentynki

Niewiele osób wie, że pierwowzorem obchodzonego współcześnie święta zakochanych były uroczystości, organizowane w starożytnym Rzymie ku czci bożka płodności, nazywanego Faunem. Obchodzone piętnastego lutego święto gromadziło społeczność rzymską, a podczas obchodów uczestników uroczystości losowo dobierano w pary. Połączeni w wyniku losowania karteczek musieli spędzić ze sobą resztę imprezy. Omawiana uroczystość nazywana była wigilią Luperkaliów i została zakazana przez kościół katolicki, który nadał jej bardziej chrześcijańskiego charakteru - pomocna okazała się w tym celu postać świętego Walentego.

Św. Walenty patronem miłości ekumenicznej

W oparciu o wspomnianą postać, kościół katolicki wykreował święto, którego obchody miały odbywać się w dniu 14 lutego - wtedy bowiem w wyniku męczeńskiej śmierci zginął patron tego święta. Stał się on symbolem miłości ponad wyznaniowej i uniwersalnej, nadając Walentynkom nowego oblicza. Dzień ten powinien więc według tradycji być obchodzony jako uroczystość miłości do całego świata i żyjących na nim istot - w duchu miłości chrześcijańskiej.

Walentynki we współczesnej rzeczywistości

Ciekawą postać przyjmuje omawiana uroczystość w dzisiejszych czasach. Wygenerowana oraz wdrażana nowa symbolika i przesłania sprawiają, że Walentynki stają się świętem zakochanych, osób żyjących z związkach oraz kochających potajemnie. Walentynki dają okazję do wyznania swoich uczuć, obdarowania ukochanych ludzi i stwarzają pretekst do wspólnego spędzenia czasu w duchu celebracji miłości. 

Bez względu na sposób przeżywania Walentynek, warto zaangażować się w kreowanie atmosfery podczas tego dnia. Z pewnością motywem przewodnim powinna być miłość - zarówno partnerska, jak i ogólnoludzka