Nav
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 20 dni
aldi
Aldido końca 3 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
kaufland
KauflandOstatni dzień promocji!
lidl
Lidldo końca 3 dni
pull&bear
Pull&Beardo końca 22 dni
agata
Agata do końca 11 dni
carrefour
Carrefourdo końca 11 dni
mohito
Mohitodo końca 24 dni
blu
BLUdo końca 40 dni
oysho
Oyshodo końca 10 dni
primark
Primarkdo końca 4 dni
ccc
CCCdo końca 3 dni
Nav

Walentynki gazetki promocyjne

Walentynki najlepsze promocje!

Walentynki święto zakochanych...

Walentynki, znane jako święto zakochanych, zyskały na popularności dzięki swojemu uniwersalnemu przesłaniu. Celebrowanie miłości i relacji łączących zakochane osoby sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery oraz podsyca uczucie w związkach. Jak powstało to święto oraz skąd bierze się jego ogromna popularność? O tym w dalszej części artykułu.

Wigilia Luperkaliów - starożytne Walentynki

Niewiele osób wie, że pierwowzorem obchodzonego współcześnie święta zakochanych były uroczystości, organizowane w starożytnym Rzymie ku czci bożka płodności, nazywanego Faunem. Obchodzone piętnastego lutego święto gromadziło społeczność rzymską, a podczas obchodów uczestników uroczystości losowo dobierano w pary. Połączeni w wyniku losowania karteczek musieli spędzić ze sobą resztę imprezy. Omawiana uroczystość nazywana była wigilią Luperkaliów i została zakazana przez kościół katolicki, który nadał jej bardziej chrześcijańskiego charakteru - pomocna okazała się w tym celu postać świętego Walentego.

Św. Walenty patronem miłości ekumenicznej

W oparciu o wspomnianą postać, kościół katolicki wykreował święto, którego obchody miały odbywać się w dniu 14 lutego - wtedy bowiem w wyniku męczeńskiej śmierci zginął patron tego święta. Stał się on symbolem miłości ponad wyznaniowej i uniwersalnej, nadając Walentynkom nowego oblicza. Dzień ten powinien więc według tradycji być obchodzony jako uroczystość miłości do całego świata i żyjących na nim istot - w duchu miłości chrześcijańskiej.

Walentynki we współczesnej rzeczywistości

Ciekawą postać przyjmuje omawiana uroczystość w dzisiejszych czasach. Wygenerowana oraz wdrażana nowa symbolika i przesłania sprawiają, że Walentynki stają się świętem zakochanych, osób żyjących z związkach oraz kochających potajemnie. Walentynki dają okazję do wyznania swoich uczuć, obdarowania ukochanych ludzi i stwarzają pretekst do wspólnego spędzenia czasu w duchu celebracji miłości. 

Bez względu na sposób przeżywania Walentynek, warto zaangażować się w kreowanie atmosfery podczas tego dnia. Z pewnością motywem przewodnim powinna być miłość - zarówno partnerska, jak i ogólnoludzka