Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 18 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 10 dni
norauto
Norautodo końca 42 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
pepco
PepcoOstatni dzień promocji!
nexterio.pl
Nexterio.pldo końca 6 dni
biedronka
BiedronkaOstatni dzień promocji!
bonprix
BonPrixdo końca 167 dni
Nav
Cover

Zakupy na Aliexpress – fenomen chińskiego giganta

Zakupy na chińskim portalu zakupowym Aliexpress cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich użytkowników internetu. W czym tkwi fenomen tego serwisu? Które produkty warto tam kupować, a jakich powinniśmy unikać? Przeczytajcie.

Aliexpress działa na międzynarodowym rynku od 7 lat, jednak dopiero w ostatnich latach jego popularność w Polsce znacznie wzrosła. Stało się to dzięki wprowadzeniu polskojęzycznej wersji serwisu. Według najnowszych badań, już ¾ polskich internautów robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Najczęściej wybieranymi zagranicznymi serwisami są Aliexpress, Ebay i Amazon. Aliexpress okazuje się być drugim (po Allegro) najczęściej wybieranym sklepem internetowym w Polsce.

Zakupów na zagranicznych platformach internetowych najczęściej dokonują osoby w wieku 35-34 lat z wyższym wykształceniem. Najbardziej popularne kategorie zakupowe to odzież, dodatki i akcesoria (37,3 proc.), książki, płyty i filmy (32,6 proc.) oraz multimedia (23,5 proc.). 

Na Aliexpress możemy zaopatrzyć się niemal we wszystko – poprzez odzież, kosmetyki, elektronikę aż po akcesoria do samochodu. Wszystkie w bardzo okazyjnych cenach. Dodatkowym plusem jest często darmowa wysyłka do Polski, bez względu na wysokość kwoty zamówienia.

Zakupy w chińskim portalu są proste i przyjemne. Dzięki wprowadzeniu opcji płatności Przelewy24 ze zrealizowaniem zakupów poradzi sobie niemal każdy internauta. Jest jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów na tym portalu. Pierwszą z nich jest jakość produktów. 

Podczas wyboru produktu, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na opinie sprzedawcy. W komentarzach kupujących dotyczących danej aukcji  często znajdziemy również realne zdjęcia produktów od klientów – warto się z nimi zapoznać przed zakupem. Problematyczną kwestią jest także sprawa reklamacji. Szczególnie dotyczy to droższych produktów oraz elektroniki. Gwarancja zazwyczaj respektowana jest w kraju producenta a więc w Chinach. Przed jej rozpatrzeniem produkt należy jednak odesłać, co jest drogie i czasochłonne.

Obserwuj nas