Nav
lidl
Lidldo końca 1 dzień
rossmann
Rossmanndo końca 3 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
żabka
Żabkado końca 11 dni
netto
Nettodo końca 5 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 3 dni
biedronka
Biedronkado końca 5 dni
hebe
Hebedo końca 1 dzień
media markt
Media Marktdo końca 1 dzień
action
Actiondo końca 4 dni
dino
Dinodo końca 4 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 9 dni
reserved
Reserveddo końca 16 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Xiaomi 12 - co wiemy o premierze?

Xiaomi to chińska marka telefonów, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Nie może więc dziwić fakt, że premiera najnowszego modelu, czyli Xiaomi 12 wzbudza tak duże emocje. Kiedy odbędzie się zatem polska premiera nowego smartfona? Co w tej chwili wiemy na jego temat? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Cover

Xiaomi 12 - kiedy polska premiera?

Powszechnie wiadomo, że każda kolejna premiera smartfona Xiaomi odbywa się najpierw w Chinach, a dopiero potem trafia on do ogólnoświatowej sprzedaży. W przypadku Xiaomi 12 smartfony zostały zaprezentowane w Chinach już w grudniu ubiegłego roku, a globalna premiera miała miejsce dopiero 15 marca, kiedy to producent przedstawił ceny detaliczne swoich produktów. Nadal jednak nie poznaliśmy polskich cen, a smartfon nie jest oficjalnie sprzedawany w naszym kraju. Polska premiera będzie bowiem miała miejsce dopiero 31 marca o godzinie 19, kiedy to zaprezentowane zostaną nie tylko ceny Xiaomi 12/12 Pro, ale również data rozpoczęcia sprzedaży.

Jak kształtują się globalne ceny Xiaomi 12?

Jak już wspomniano 15 marca bieżącego roku poznaliśmy globalne ceny Xiaomi 12, które wydają się stosunkowo wysokie. Oczywiście smartfon podobnie jak jego poprzednie modele dostępny jest w trzech wersjach, czyli Xiaomi 12, 12 Pro oraz 12X. Jego sugerowane ceny detaliczne kształtują się natomiast następująco:

  • Xiaomi 12, który będzie dostępny w 3 wariantach (8GB+128GB, 8GB+256GB, 12GB+256GB) powinien kosztować przynajmniej 749 dolarów, czyli około 3 200 złotych;
  • Xiaomi 12 Pro, który występuje w 2 wariantach (8GB+256GB, 12GB+256GB) powinien być o przeszło 200 dolarów droższy i kosztować 999 USD, czyli około 4 300 złotych;
  • Xiaomi 12X, czyli najtańsza opcja występująca w dwóch wersjach (8GB+128GB, 8GB+256GB) powinien kosztować 649 dolarów, czyli około 2 800 złotych.

Xiaomi 12 - charakterystyka

Jak już wspomniano premiera Xiaomi 12 oraz 12 Pro jest w Polsce wyczekiwana, co wynika przede wszystkim z faktu, że smartfony chińskiego producenta zyskały nad Wisłą wielu zwolenników. Z pewnością nie inaczej będzie z najnowszym modelem, który ma być rozwiązaniem dopasowanym do potrzeb. Już teraz można zauważyć, że smartfon jest stosunkowo niewielki (niespełna 70 mm szerokości), co zgodnie z założeniami producenta ma umożliwiać jego obsługę jedną ręką. Jednocześnie wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 6,28 cala, który umożliwia swobodne korzystanie z multimediów, czy aplikacji. Ich płynną obsługę zapewni natomiast procesor mobilny z serii Snapdragon 8, który przewyższa parametrami wiele rozwiązań stosowanych w laptopach biznesowych. Wydajny procesor wymaga oczywiście pojemnej baterii, w związku z czym Xiaomi 12 został wyposażony w akumulator o pojemności 4 500 miliamperogodzin. Co więcej, jego pełne naładowanie przy użyciu tradycyjnej ładowarki sieciowej potrwa około 39 minut. Docenić z pewnością należy również optymalizację zużycia energii, które według producenta zostało zmniejszone o około 20 procent.

Podsumowując należy stwierdzić, że zbliżająca się wielkimi krokami polska premiera Xiaomi 12 to ważne wydarzenie dla całej branży. Na ten dzień z pewnością wyczekuje również wiele osób zainteresowanych zakupem tego modelu smartfona, ponieważ poznamy wówczas oficjalne ceny rekomendowane dla polskich sklepów.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama