Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 8 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 3 dni
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 7 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 10 dni
agata
Agata do końca 1 dzień
jula
Julado końca 10 dni
media expert
Media Expertdo końca 11 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 11 dni
bonprix
BonPrixdo końca 157 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 22 dni
Nav
Cover

Wyprawka dla ucznia - jak zaplanować wydatki?

Wielu rodziców, którzy swoją pociechę posyłają do pierwszej klasy szkoły podstawowej musi zmierzyć się z zaplanowaniem wydatków na wyprawkę. Poniekąd przez ostatnie reformy ten problem stał się nieco mniejszy, niemniej jednak ciągle wydatki są spore, zarówno ze względu na wymagania dzieci, jak i samych szkół. Oczywiście program 300+ na wyprawkę jest dużym wsparciem, podobnie jak darmowe podręczniki dla pierwszoklasistów. Zdecydowanie większe problemy zaczynają się w przypadku starszych uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy nie mogą już liczyć na darmowe podręczniki.

 

Szkoła podstawowa - co dla pierwszaka?

 

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Powrót do szkoły dla dzieci jest oczywiście jeszcze odległą perspektywą, jednak rodzice muszą już zacząć myśleć o wyprawce, którą zanim dostaną pieniądze z programu 300+ będą musieli pokryć z własnej kieszeni, bowiem wnioski przyjmowane są dopiero od lipca online, a od sierpnia w desygnowanych do tego urzędach i MOPS-ach. Wyprawka dla ucznia pierwszej klasy powinna zawierać przede wszystkim wygodny plecak, na którym nie należy oszczędzać. Zakupy najlepiej robić z dzieckiem by odpowiednio dobrać wielkość. Musi stanowić wsparcie dla pleców i posiadać regulowane szelki.

 

Back to school - trudny czas dla rodziców pierwszoklasistów

 

Posłanie dzieci do szkoły jest dla rodziców swego rodzaju powrotem do korzeni. Bowiem oni muszą zadbać o to, by w jego wyprawce niczego nie zabrakło. Poza wspomnianym plecakiem trzeba zakupić piórnik z przyborami, bloki, nożyczki, kolorowy papier, a także wszystkie akcesoria, które mogą być potrzebne na zajęciach. Oczywiście chociaż problem podręczników ma się z głowy. Rodzice muszą zakupić jedynie katechizm na religię, a także ewentualnie podręcznik do nauki drugiego języka obcego, w przypadku starszych dzieci, choć zdarzają się prywatne placówki, które organizują naukę dwóch języki obce już dla najmłodszych dzieci. Jednak w ich przypadku czasem jest wymagany nawet zakup podręczników z innych przedmiotów, jeśli nie wystąpiły o stosowną dotację na podręczniki do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Oczywiście w przypadku każdej szkoły konieczne będzie czasem uzupełnienie garderoby dziecka. Zakup zmiennego obuwia, worka przeznaczonego do jego noszenia, a także stroju sportowego na WF. I tu robi się prawdziwy problem ze względu na to, że rodzice często za namową dzieci kupują im drogie buty i stroje, aby przypadkiem nie odstawały od grupy rówieśniczej.

 

Jak zaplanować wydatki na wyprawkę dla ucznia?

 

Jeśli chodzi o buty rzeczywiście warto zainwestować w dobrą markę, ze względu na to, że takie obuwie ma po prostu odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która zapobiega deformacjom. W przypadku dzieci, które ciągle rosną jest to dosyć ważne. Natomiast jeśli chodzi o strój sportowy czy galowy, to można tu nieco zaoszczędzić. Nie koniecznie ubranie musi być markowe, by dobrze się sprawdzało. Oczywiście jeśli koniecznie chcemy, aby dziecko miało wszystko co najlepsze, warto zaplanować zakupy wtedy, kiedy są promocje na obuwie i odzież sportową, na najlepsze oferty można liczyć najczęściej w lipcu. Warto również monitorować oferty w internecie. W takich sklepach również można wypatrzyć prawdziwą okazję.

Obserwuj nas
Zobacz także