Cover

Wino z Żabki - tanie i z zakrętką - kupować czy nie?

W ofercie Żabki znajdziemy pięć rodzajów win Jack Rabbit, dwa wina czerwone: Shiraz i Merlot, dwa wina białe: Sauvignon Blanc i Chardonnay oraz wino różowe: Zinfandel. Jack Rabbit to marka win niedrogich, w obecnej promocji Żabki ich cena wynosi tylko 12,99 zł, czyli została jeszce obniżona -  w poprzednich promocjach Jack Rabbit kosztował 14,99 zł! Wino wzbudza wiele kontrowersji, zyskuje zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje specjalistów. To popularna półka cenowa a wina są moim zdaniem naprawdę ok. Więc jeżeli szukamy wina właśnie w tym przedziale cenowym, zdecydowanie można je polecić!

Które wino Jack Rabbit wybrać? Mi szczególnie pasowało białe Sauvignon Blanc oraz soczysty Shiraz. To pierwsze bardzo świeże i kwasowe, niedużo tu „pełni smaku” raczej przebłyski cytrusowych czy trawiastych nut. Chile=ciepło=brzoskwinie, morele… nieco pełniejsze klimaty też się pojawiają. Z kolei po Shirazie możecie spodziewać się owocu, krągłości, płynnego wdzierania się w serce, kropelka po kropelce… Na wieczór, na ostatnie jesienne ciepłe wieczory albo na randkę (byle nie z koneserką drogich francuskich win)… 

Warto też spróbować innych win z tej serii – są proste i całkiem przystępne – może wlaśnie te inne posmakują Wam bardziej!

A tymczasem techniczna uwaga – wina z tzw. Nowego Świata – z Australii, Chile, USA - bardzo często mają praktyczną zakrętkę – tak jak Jack Rabbit właśnie! Sprawdza się to, gdy w domu brak korkociąga lub też jesteśmy gdzieś na wyjeździe. I to jest jeszcze jeden powód by zainteresować się tą promocją w Żabce!

Obserwuj nas