Cover

Wieża czy dobre głośniki - co wybrać?

Słuchanie muzyki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i relaks. Właśnie dlatego wiele osób chce mieć w domu dobrej jakości sprzęt do odsłuchu ulubionych utworów. Rozwiązań jest kilka. Warto zastanowić się, czy lepiej kupić dobrej jakości głośniki czy wieżę. 

Dobre głośniki

Głośniki dzielą się na kilka kategorii. Mowa tu przede wszystkim o:

-głośnikach przenośnych, z których większość posiada wbudowaną baterię i jest wodoodporna,

-stacjach dokujących, dzięki którym muzykę można odtwarzać bezpośrednio z telefonu czy urządzenia mp3,

-domowych głośnikach bezprzewodowych, dzięki którym nie trzeba przeprowadzać kabli,

-zestawach 2.0 (bez subwoofera),

-zestawach 2.1 i 5.1.

Ich podstawową zaletą jest mobilność. Głośniki zajmują zazwyczaj mało miejsca i można je powiesić na ścianie. Duża liczba dostępnych rozwiązań i modeli pozwala każdemu dobrać rozwiązanie dla siebie. Przy stosunkowo dobrej jakości odtwarzania muzyki przez dobrej jakości głośniki, można śmiało polecić to rozwiązanie. 

Wieża

Dla wielu osób wieże brzmią jak przeżytek. Wydaje się, że zajmują dużo miejsca, a nie mają do zaoferowania nic więcej niż dobrej jakości głośniki. Okazuje się jednak, że dla niektórych osób wieża może być strzałem w dziesiątkę. Wszystko ze względu na nowe rozwiązania technologiczne, takie jak zainstalowanie w sprzęcie dysku twardego, stacji dokującej do iPoda, odtwarzacza magnetonowego, wejścia AUX czy USB. Warto jednak pamiętać, że wieża w połączeniu z tanimi głośnikami nie da tak dobrej jakości dźwięku jak wysokiej klasy głośniki, które można by kupić za te same pieniądze.

Obserwuj nas