Polecane gazetkiWielkanoc - promocje
S3 05 06 artykul okazjum 2

Wakacje w Grecji – co warto zobaczyć

Grecja jest kolebką kultury. Odwiedzając ten niezwykły kraj, mamy okazję do obejrzenia słynnych budowli i starożytnych rzeźb. To właśnie tutaj miały początek Igrzyska Olimpijskie. Obecnie możemy liczyć także na wiele rozrywek, regionalne przysmaki i zapierające dech w piersiach plaże. 

Biuro podróży poleca wakacje w Grecji

Wycieczki zagraniczne są coraz powszechniejsze, gdyż możemy liczyć na tanie linie lotnicze i przystępne oferty w biurach podróży. Za niewielkie pieniądze możemy spełnić swoje marzenia, wyjeżdżając chociażby do starożytnej Grecji, którą dobrze znamy z lekcji historii. Ciekawym miejscem w tym kraju są Delfy, które obfitują w zabytki archeologiczne – Święty Krąg, Świątynia Apollina, Marmaria, Źródła Kastalskie, Tolos czy ruiny gimnazjonu. 

Z kolei w Atenach warto zobaczyć Akropol, Partenon, Łuk Hadriana, Wieżę Wiatru, Kościół Świętych Apostołów, dzielnicę Plaka, Olimpiejon, Propyleje, Panathinaikon. Ciekawym miejscem jest także Półwysep Athos, którego większa część należy do prawosławnych mnichów.  

W Salonikach jest Biała Wieża, Łuk Triumfalny Cesarza Galeriusza i Rotunda tworząca niegdyś całość z Łukiem. Natomiast w Wąwozie Vikos znajduje się jeden z najpiękniejszych kanionów ze skalistymi ścianami i bujną roślinnością. 

Półwysep Pilion porośnięty jest gęstymi i zielonymi lasami. W mitologii to właśnie tutaj mieściła się letnia rezydencja bóstw olimpijskich, a ponadto zamieszkiwały to miejsce centaury. Ciekawą opcją na liście zwiedzania są Wioski Zagorochoria, gdzie znajduje się aż 46 wiosek i osad wzdłuż wąwozu Vikos. Turystów przyciągają tutaj wyjątkowa architektura, brukowane uliczki, urocze placyki i skaliste zbocza wśród zieleni ze złowrogimi przepaściami.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.