Cover

Wakacje Last Minute 2018 – czy warto? Na co uważać?

Wakacje 2018 nadejdą szybciej niż nam się wydaje. Na co dzień jesteśmy niezwykle zabiegani, nasze życie oscyluje wokół pracy oraz obowiązków domowych. Często jedynie podczas weekendu możemy znaleźć chwilę na krótki odpoczynek. Jednak na dłuższą metę to nie wystarczy i prędzej czy później będziemy potrzebować dłuższego wypoczynku, aby czasami nie doświadczyć wypalenia zawodowego. Idealnym momentem na podróże są oczywiście wakacje. 

Polacy najczęściej wybierają Chorwację, Albanię, Serbię lub też Tunezję jako cel swojej podróży. Coraz częściej także decydujemy się najbardziej egzotyczne kraje na kontynencie azjatyckim. To, jaki hotel wybierzemy na miejscu lub jakie atrakcje  przewidzimy podczas naszych wakacji zależy głównie od naszych preferencji oraz zasobności naszego portfela. Niemałym wydatkiem jest również sama podróż. Aby dostać się w konkretne miejsce w okazyjnej cenie, możemy wyszukać w internecie przeloty last minute a także zasięgnąć wiedzy w biurach turystycznych. Te coraz częściej oferują atrakcyjne wakacje last minute. Czy warto jest skorzystać z takiej okazji?

Wakacje last minute

Wybierając wakacje last minute możemy liczyć nawet na ofertę tańszą o 70% od standardowej ceny. Wakacje last minute jednak nadal pozostają pełnowartościowym produktem. Warunki z jakimiś spotkamy się na takich wakacjach niczym nie różnią się od warunków, które zaoferuje nam biuro podróży sprzedając nam standardowe pakiet wakacyjny.

Najczęściej w pracy zobowiązani jesteśmy o wiele wcześniej zaplanować urlop. Często jeszcze przed rezerwacją odpowiednich wakacji. Sprawa ta nieco komplikuje się w przypadku wakacji last minute. Tutaj najlepiej dać sobie trochę swobody i dodatkowo zarezerwować kilka dodatkowych dni wolnych, ponieważ wakacje last minute mają to do siebie, że potrafią zacząć się w środku tygodnia, a także zakończyć w niespodziewanym dniu. Warto więc zabezpieczyć się, aby mieć większą swobodę podczas wyboru oferty last minute.

Tylko w momencie, kiedy kurorty świecą pustkami

Chodź oferty last minute są obecne przez cały rok, to najlepsze okazję pojawiają się od początku maja do połowy czerwca. Możemy zapomnieć o wakacjach w lipcu lub sierpniu, ponieważ w tych miesiącach kurorty wypoczynkowe są najczęściej zapchane, a terminy rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Wakacje last minute dotyczą jedynie terminów, kiedy zagęszczenie turystów jest mniejsze. Ośrodki wypoczynkowe oraz hotele bronią się w ten sposób przed pustkami, a biura turystyczne to wykorzystują. Dzięki temu potrafią zaoferować turystom wakacje last minute w naprawdę okazyjnych cenach.

Dla miłośników niespodzianek

Wakacje last minute to bez wątpienia oferta dla ludzi otwartych na nowości i kochających niespodzianki. W tym wypadku nie możesz nastawić się na konkretny kierunek, ponieważ nigdy nie wiesz jaką ofertę na wakacje 2018 przygotowało właśnie twoje biuro podróży. Jeżeli jednak planujesz spędzić wakacje 2018 spontanicznie, a dodatkowo w życiu nigdy niczego przesadnie nie planujesz, to takie wakacje z pewnością przyniosą ci wiele frajdy.

Miej także na uwadze, że czasami wakacje last minute wymagają od nas dostania się na oddalone lotnisko. Nie zawsze to oferty będą iść w parze z przelotem w najbliższego lotniska. Tu przypominamy o konieczności zarezerwowania kilku dodatkowych wolnych dni w pracy, ponieważ może się zdarzyć tak, że dłuższą chwilę poświęcisz na przejazd do konkretnego portu lotniczego.

Nie zawsze samolotem

Jeśli zamierzasz wybrać się na wakacje 2018 korzystając z oferty last minute, możesz skorzystać z jednej z internetowych wyszukiwarek. W sieci możesz spotkać wiele serwisów, które specjalizują się wyszukiwanie ofert biur podróży, a także pokazują dostępne miejsca. Takie oferty możesz segregować ze względu na cenę, termin wakacji. Oczywiście na wakacje last minute możesz się także wybrać autokarem. Biura podróży oferują liczne wakacje z takim właśnie środkiem transportu. Jest to propozycja przeznaczona głównie dla osób, które nie zgromadziły pokaźnych funduszy na wakacje 2018, a mają stosunkowo więcej czasu wolnego, ponieważ podróż autokarem jest dość czasochłonna.

Last minute – oferta dla czujnych i cierpliwych

Wakacje last minute to wakacje rezerwowane często w ostatniej chwili w obniżonej cenie. Taki wyjazd najczęściej odbywa się poza sezonem, kiedy kurorty nie są jeszcze w pełni obładowane. Jeśli decydujesz się na last minute musisz wykazać się czujnością oraz cierpliwością. czasem najlepsze oferty na wakacje pojawiają się nawet na kilka dni lub też nawet kilkanaście godzin przed właściwym wylotem. Niezbędna jest tutaj więc mobilność oraz zdolność do natychmiastowego spakowania walizki.

Wakacje w takiej ofercie są bardzo zróżnicowane cenowo i głównie zależą od kierunku jaki wybierzesz. Czasem zdarzają się takie perełki jak 10 dniowe wakacje na Kubie lub Dominikanie w okolicach 3000 zł. Jest to niezwykła okazja zważając na fakt, że nawet poza sezonem w tych krajach jest niezwykle ciepło, a takie wakacje 2018 z pewnością pozostaną w twojej pamięci na bardzo długi czas.

Obserwuj nas