Nav
lidl
LidlWażna za 7 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
netto
NettoWażna za 3 dni
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
media markt
Media Marktdo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 21 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 22 dni
action
Actiondo końca 1 dzień
sephora
Sephorado końca 22 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumWażna za 3 dni
dino
Dinodo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

To było szybkie... Shopee opuszcza Polskę

Platforma Shopee Właśnie ogłosiła, że z dniem 13 stycznia kończy działalność na terenie naszego kraju. Zamówienia będzie można składać tylko do końca dnia. 
Cover
Shopee kończy działalność Fot. Adobe Stock

Shopee to platforma zakupowa, która pojawiła się w Polsce we wrześniu w 2021 roku. Jej działalność trwała niewiele ponad rok. W dniu dzisiejszym firma poinformowała swoich użytkowników, że kończy swoją działalność. Klienci mogą składać zamówienia do godziny 23:59 13 stycznia. Jeśli dokonaliście zakupów wcześniej, nie ma żadnych obaw. Zamówienia zostaną zrealizowane standardowo. Obsługa użytkowników też nadal będzie działać. 

Krótka historia Shopee

Shopee to całkiem nowa platforma zakupowa. Powstała ona dopiero w 2015 roku w Singapurze. Poza handlem marka jest obecna w branży gamingowej. W ich portfolio możemy znaleźć miedzy innymi producenta gier Gerena. Stoi ona za znanym hitem "League of Legends". Dodatkowo do ich spółki należy dostawca usług finansowych SeaMoney. Mimo krótkiej działalności, jest jedną z największych platrfom e-commoerce w Azji Południowo-Wschodniej. Odwiedzają ją 344 mln użytkowników miesięcznie! 

Shopee kończy działalność w Polsce

W Polsce Shopee pojawiło się stosunkowo niedawno, bo dopiero we wrześniu 2021 roku. Z ich usług można było korzystać przez platformę lub aplikacji mobilnej. Sieć znana jest z bardzo charakterystycznych reklam. W ostatniej kampanii zaangażowano popularnego w Polsce Sławomira. Ich reklamy budziły wiele emocji. Zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Najwyraźniej Shopee nie znalazł odpowiedniej grupy odbiorczej na ternie naszego kraju. Z tego powodu 12 stycznia firma ogłosiła, że kończy działalność w Polsce. Zakupy można robić tylko do końca dnia 13 stycznia. 

To nie jedyny taki szybki koniec platformy zakupowej  

Shopee nie jest pierwszą platformą handlową, która szybko zniknęła z naszego kraju. Inną firmą, która nie przetrwała na polskim rynku to Ebay. Jego starania zaczęły się 2005 roku. Na samym początku działalnoścni, by zachęci z korzystania nie pobierał prowizji i opłat. Lecz jego popularność po wprowadzeni drastycznie spadła. Ostatnie ograniczył udział w polskim rynku i wprowadził tylko międzynarodową wersję serwisu. Dla starych fanów serwisu, mamy jednak dobrą wiadomość. W kwietniu 2022 r. Ebay ogłosił plany ponownego otwarcie na polskim rynku. 

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama