Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 3 dni
carrefour
Carrefourdo końca 9 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
jula
Julado końca 15 dni
castorama
Castoramado końca 24 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 7 dni
norauto
Norautodo końca 13 dni
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 7 dni
pepco
Pepcodo końca 13 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
biedronka
Biedronkado końca 13 dni
chata polska
Chata Polskado końca 6 dni
Nav
Cover

Technologie VR. Czy warto kupić okulary VR?


Wirtualna rzeczywistość – okazuje się, że to nie projekt przyszłości, a coś czego możemy doświadczyć już dziś, zaopatrując się w okulary VR. Te współpracują ze smartfonami opartymi na systemach Android lub iOS i nie muszą wiele kosztować, żeby dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. Dlaczego warto zaopatrzyć się w okulary wirtualnej rzeczywistości i gdzie je kupić?


Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Wielu z nas dowiadując się o wirtualnej rzeczywistości, utożsamia ją dodatkowym, nierealnym światem, do którego ma nas przenieść jakaś tajemnicza machina. Jesteśmy w błędzie: o rzeczywistości wirtualnej (której doświadczyć możemy dzięki okularom VR) mówi się wtedy, kiedy to, co realne, łączy się z obiektami generowanymi przez komputer – użytkownik pozostaje w świecie i nie traci swobody w żadnym z wymiarów. 


Czym są okulary VR?

Okulary VR, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, przy wsparciu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, dają nam złudzenie przebywania w świecie wirtualnym – zamiast tradycyjnych szkieł, zamontowano w nich dwa ekrany, dzięki czemu stworzono trójwymiarową głębię. Okulary wirtualnej rzeczywistości z powodzeniem wykorzystywane są nie tylko do rozrywki (gier czy filmów), ale również do testowania rozwiązań biznesowych.


Okulary VR do smartfona. Czy warto?

Droższe modele okularów VR potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Te przeznaczone do użytku ze smartfonem dostaniemy jednak w dużo niższej cenie – wydając kilkaset złotych, będziemy mogli cieszyć się dostępem do rozszerzonej rzeczywistości i testować nowe rozwiązania technologiczne. Czy warto kupić okulary VR do smartfona? Jeśli marzy nam się doświadczenie nowej, wirtualnej rzeczywistości, nie ma co się wahać! Te kosztują mniej niż gogle obsługujące konsolę czy komputer, a dają duże możliwości – przede wszystkim pozwalają upewnić się, że rozszerzona rzeczywistość to coś dla nas.

Jakie okulary VR wybrać? 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli okularów VR – początkujący użytkownik może więc czuć się nieco zagubiony. Co warto kupić na pierwszy ogień? 
Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, nie powinniśmy się martwić. Dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z wirtualną rzeczywistością jest zakup Google Cardboard, których cena wynosi około 20 złotych, lub skorzystanie z promocji, którą oferuje gazetka Biedronka – w popularnym dyskoncie okulary polskiej marki Hykker dostaniemy już za niecałe 40 złotych. Jeśli zabawa nam się spodoba, możemy zainwestować w droższe modele: Modecom Volcano Blaze, VR BOX II czy 3D 360 Shinecon.
 

Obserwuj nas