Nav
lidl
LidlWażna za 3 dni
rossmann
Rossmanndo końca 13 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
hebe
Hebedo końca 12 dni
nkd
NKDdo końca 13 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 10 dni
biedronka
BiedronkaWażna za 3 dni
smyk
Smykdo końca 1 dzień
media markt
Media Marktdo końca 28 dni
action
Actiondo końca 4 dni
dino
Dinodo końca 4 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
ccc
CCCdo końca 28 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Szybki kredyt online na nagłe okazje

Nagłe i nieprzewidziane sytuacje mogą mocno nadszarpnąć nasz budżet. Są jednak produkty finansowe, które umożliwiają szybkie otrzymanie dodatkowych środków. Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, skorzystaj z kredytu gotówkowego. Ile czeka się na kredyt gotówkowy online i na co zwracać uwagę wybierając ofertę?
Cover

Jak szybko można dostać kredyt online?

Kredyt online to produkt finansowy, który charakteryzuje się tym, że klient może o niego wnioskować i go uzyskać bez konieczności wizyty w placówce banku. Jak to jest możliwe? Dzięki rozwojowi nowych technologii klient składa wniosek o kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że zawnioskuje o finansowanie przez internet i prześle wymagane dokumenty.

Wśród zalet takiego rozwiązania jest wygoda, ponieważ umowę o kredyt gotówkowy podpisujesz zdalnie, nie ruszając się z domu. Decyzję o przyznaniu finansowania możesz otrzymać bardzo szybko, bo już nawet w kilka minut od złożenia wniosku. Dodatkowo proces wnioskowania o kredyt gotówkowy jest niezwykle prosty i charakteryzuje go minimum formalności. Kwota kredytu jest bezpośrednio przelewana na Twoje konto nawet w ciągu kilkunastu minut od momentu wnioskowania.

To, jak szybko można dostać kredyt gotówkowy, zależy także od tego, jak zdecydujesz się złożyć wniosek o kredyt - czy w banku, w którym posiadasz już konto bankowe czy też w instytucji, z której usług jeszcze nie korzystałeś.

Wniosek o kredyt online w banku, w którym masz konto

W przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy w banku, w którym masz konto, wystarczy, że zalogujesz się do swojej bankowości internetowej lub do aplikacji banku. W specjalnej zakładce (może być ona nazwana np. Produkty, Kredyty) wybierasz interesujący Cię produkt i wypełniasz wniosek online. Zazwyczaj będąc klientem danego banku, nie musisz dołączać dodatkowych dokumentów. Po złożeniu formularza, pozostaje czekać na decyzję kredytową. Trwa to chwilę, ponieważ bank musi sprawdzić Twoją zdolność kredytową.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku wystarczy, że podpiszesz online umowę kredytu gotówkowego i gotowe. Bank prześle pieniądze na Twoje konto w ciągu kilku minut.

Wniosek o kredyt online w innym banku

W przypadku, gdy jesteś nowym klientem, wnioskowanie o kredyt gotówkowy musisz zacząć od wejścia na stronę interesującego Cię banku. W sekcji Oferta lub Kredyty wybierasz kredyt gotówkowy i - jeśli jest taka możliwość - składasz wniosek online. Pamiętaj, nie wszystkie banki oferują opcję złożenia wniosku online w przypadku nowych klientów. Dlatego zawsze warto zweryfikować to na stronie banku.

Następnym krokiem jest uzupełnienie wniosku i dołączenie wymaganych dokumentów. Czasem możesz zostać poproszony również o wypełnienie formularza kontaktowego. Wtedy wystarczy, że zaczekasz na telefon pracownika banku i on pomoże Ci w dopięciu wszelkich formalności. Następnie bank bada Twoją zdolność kredytową.

Zawarcie umowy kredytowej może odbywać się na kilka sposobów. Możesz podpisać ją zdalnie i otrzymać jej treść na maila, a może również dostarczyć Ci ją kurier. Czasem może się zdarzyć, że będziesz musiał podpisać umowę w oddziale banku.

Czy można dostać kredyt w pełni przez internet?

Jeszcze do niedawna trudno było o kredyt online. Jednak to się zmieniło i obecnie wiele banków oferuje możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy online, także poprzez aplikację mobilną banku.

Kredyt online często najłatwiej dostać w banku, w którym masz już konto, zwłaszcza jeśli wpływa na nie Twoje wynagrodzenie. Wtedy przeważnie nie musisz dostarczać dodatkowych dokumentów, bo bank wszystkie informacje ma na Twoim koncie. Zazwyczaj w swojej bankowości elektronicznej znajdziesz przygotowane dla Ciebie specjalne oferty promocyjne, a także informacje, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć.

Jednak to nie jedyna możliwość. Jeśli zależy Ci, aby otrzymać finansowanie jak najszybciej, to możesz również skorzystać z ofert firm pozabankowych. Możesz wziąć pożyczkę gotówkową. Jest ona również dostępna całkowicie online. Nie musisz też załączać dodatkowych dokumentów. Dodatkowo zdarza się, że pożyczka gotówkowa online może być nawet atrakcyjniejsza od kredytu gotówkowego. Często nowy klient może liczyć na darmową pożyczkę gotówkową. Dotyczy to pierwszej pożyczki gotówkowej. Dla nowych klientów jej koszt wynosi 0 zł, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO to 0%!

Na co zwracać uwagę, biorąc kredyt przez internet?

Jeśli chcesz wnioskować o kredyt gotówkowy online, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby wybrać jak najkorzystniejszą ofertę.

Przede wszystkim należy zacząć od porównania dostępnych oferty kredytu gotówkowego z różnych banków. Należy szczególnie zwrócić uwagę na parametry takie jak:

  • całkowita kwota kredytu,

  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania rrso,

  • okres kredytowania,

  • należne prowizje,

  • ewentualne ubezpieczenia,

  • dodatkowe warunki, które należy spełnić, aby otrzymać kredyt.

Zwracając uwagę na te elementy, w zależności od kwoty kredytu, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset do kilku tysięcy złotych. Warto szczególnie przyjrzeć się, ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania - jest to wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w ujęciu jednego roku.

Biorąc kredyt gotówkowy online, sprawdź, jakich dokumentów wymaga bank, a także jak wygląda proces wnioskowania o kredyt. Zweryfikuj, czy możesz złożyć wniosek o kredyt całkowicie online, czy jednak konieczna będzie wizyta w placówce.

Kolejnym krokiem jest dokładne przeczytanie umowy kredytowej przed jej podpisaniem. Musisz się upewnić, czy nie ma ukrytych opłat dodatkowych, a także czy wszystkie zapisy są dla Ciebie zrozumiałe.

Sprawdź również, czy bank, w którym chcesz zaciągnąć kredyt, ma dobre opinie i jest pozytywnie oceniany przez klientów. Pomoże Ci to ocenić, jak bank traktuje klientów, czy jego obsługa klientów jest sprawna, a także czy w przypadku kłopotów ze spłatą zobowiązania, możliwe jest dogadanie się z bankiem i rozłożenie zadłużenia np. na mniejsze raty.

Jak porównywać oferty kredytów?

W przypadku każdego finansowania, przed skorzystaniem z danego produktu warto porównać oferty przygotowane przez inne banki. Możesz to zrobić szybko dzięki porównywarkom kredytowym. Znajdziesz tam wszelkie najważniejsze informacje o kosztach kredytu gotówkowego: ile wynosi maksymalna kwota kredytu, jakie jest oprocentowanie kredytu, roczna stopa oprocentowania rrso, okres kredytowania itd.

Aby wybrać najlepszy dla Ciebie kredyt online, musisz zastanowić się, na czym najbardziej Ci zależy. Czy jest to, jak najkrótszy czas otrzymania kredytu gotówkowego, a możesz jak najniższa całkowita kwota kredytu, którą przyjdzie Ci finalnie zapłacić. W ten sposób będziesz wiedzieć, czy wolisz wzięcie kredytu gotówkowego na nieco gorszych warunkach, ale całkowicie online i z szybkim dostępem do środków, czy jednak chcesz nieco poczekać, ale wziąć finansowanie, którego całkowity koszt kredytu jest niższy i np. nie ma konieczności zawierania umowy ubezpieczenia.

Zawsze pamiętaj, aby zweryfikować koszty kredytu. Do najważniejszych wskaźników, na które należy spoglądać, porównując oferty, należy rzeczywista roczna stopa oprocentowania rrso. Sprawdź, ile ona wynosi i na tej podstawie porównaj inne oferty. Zweryfikuj, jak kształtuje się całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów, a także całkowita kwota do zapłaty. Koniecznie sprawdź, czy wymagane jest zawarcie umowy ubezpieczenia.

Gdzie szukać ofert szybkich kredytów online?

Najwygodniejszym sposobem na to, aby znaleźć szybki kredyt online, jest sprawdzenie specjalnych rankingów. Są one tworzone przez specjalistów i aktualizowane na bieżąco, dzięki temu każdego miesiąca znajdziesz tam najnowsze oferty banków. Chcesz wybrać najlepszy kredyt dla siebie? Sprawdź zestawienie szybkich kredytów online.

Musisz mieć jednak na uwadze, że prezentowane w takim zestawieniu parametry kredytu, mogą różnić się od jego ostatecznego kształtu. Ponieważ wszystko zależy od wnioskowanej przez Ciebie kwoty, okresu spłaty zobowiązania, a także zdolności kredytowej klienta.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama