Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 8 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 3 dni
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 7 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 10 dni
agata
Agata do końca 1 dzień
jula
Julado końca 10 dni
media expert
Media Expertdo końca 11 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 11 dni
bonprix
BonPrixdo końca 157 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 22 dni
Nav
Cover

Stwórz ogród marzeń

Wiosną wszystko budzi się do życia. Dni są coraz cieplejsze i spędzamy chętniej swój wolny czas na świeżym powietrzu. Jednym z miejsc, gdzie można zrelaksować się na łonie natury jest ogród. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami takiego obszaru warto sprawić by był jeszcze piękniejszy dzięki pomocy artykułów ogrodowych dostępnych w popularnych sieciach. Gdy marzy nam się własny ogród warto pomyśleć o tym jakie funkcje miałby spełniać i jak zagospodarować przestrzeń ogrodową by najbardziej odpowiadała naszym potrzebom.

Przy projektowaniu naszego wymarzonego miejsca na odpoczynek warto zadać sobie najpierw pytanie jaki styl ogrodu najbardziej nam odpowiada oraz jakiego rodzaju rośliny najchętniej byśmy w nim widzieli. Wybór jest ogromny, możemy dać się ponieść fantazji i sami zaprojektować ogród albo skorzystać z paru wypracowanych stylów w ich aranżacji. Jednym z nich jest ogród w stylu angielskim. Cechuje go romantyczny charakter przestrzeni. W angielskich ogrodach królują róże (duży wybór tych roślin znajdziemy w Castoramie, gdzie są dostępne między innymi róże wielkokwiatowe w cenie 11,89, róże rabatowe w cenie 10,98, róże pnące w cenie 12,64). Kolejnym popularnym stylem ogrodowym jest ten nastawiony na nowoczesność i właśnie od swojej specyfiki często nazywany po prostu stylem nowoczesnym. W tego typu ogrodzie przestrzeń jest uporządkowana, panuje ład i nastawienie na minimalizm. Doskonale sprawdzają się w nim rośliny iglaste, na przykład tuja (dostępna w cenie 4,99 przy wysokości ok. 30cm w ofercie OBI), świerki (19,98 w ofercie Castoramy). Alternatywą dla tego typu pomysłu jest ogród w stylu wiejskim, gdzie liczy się swoboda zagospodarowania przestrzeni. Pozorny bałagan, który w nim panuje sprawia, że w takim ogrodzie czujemy się swobodniej. Charakterystyczne dla niego są krzewy owocowe, takie jak borówka amerykańska (6,49 w OBI), winorośl (11,99 w OBI); oraz zioła, na przykład rozmaryn płożący (9,98 w Castoramie), melisa (9,98 w Castoramie), lawenda (6,68 w Castoramie).

Każdy ogród jest bardziej funkcjonalny, gdy znajduje się w nim przestrzenny taras oraz specjalnie dostosowane ogrodzenie i podjazdy. Sieci przygotowały bogatą ofertę tego typu akcesoriów ogrodowych. W OBI znajdziemy płot lamelowy w cenie 24,99, płotek rabatkowy w cenie 16,99 i wiele innych. Do budowy podjazdów i chodników przydadzą się płyty granitowe (10,95 w ofercie Castoramy).

By nasz ogród pięknie wyglądał musimy o niego dbać. Przy pracach ogrodowych przydadzą się specjalnie dostosowane do tego typu czynności narzędzia. W OBI znajdziemy szeroki wybór kosiarek do trawy, między innymi kosiarkę elektryczną firmy Bosch w cenie 289,00. Dobrym rozwiązaniem, gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem jest zakup sztucznej trawy (jedyne 11,79 za m2 w Leroy Merlin. Przy przycinaniu krzewów sprawdzą się sekatory ( różne rodzaje w cenie 12,99 dostępne w Biedronce).

Gdy prace w ogrodzie dobiegną końca i możemy cieszyć oczy wspaniałym widokiem własnego zakątka zieleni, nie pozostaje nam nic innego jak oddać się relaksowi na łonie natury. Pomogą nam w tym wygodne meble ogrodowe, na przykład leżak z podnóżkiem Relaks Plus (79,90 w Biedronce), hamak ogrodowy (84,00 w Leroy Merlin). Dzieciom na pewno spodoba się trampolina (dostępna w OBI w cenie 769,00), basen dziecięcy (23,99 w OBI).

Więcej inspiracji do stworzenia bajkowego ogrodu znajdziecie w gazetkach promocyjnych:

https://obi.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-obi-29-03-2016,19496/1/

https://biedronka.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-biedronka-11-04-2016,19619/1/

https://leroy-merlin.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-leroy-merlin-30-03-2016,19498/1/

https://castorama.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-castorama-18-03-2016,19368/1/

Obserwuj nas
Zobacz także