Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 8 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 3 dni
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 7 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 10 dni
agata
Agata do końca 1 dzień
jula
Julado końca 10 dni
media expert
Media Expertdo końca 11 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 11 dni
bonprix
BonPrixdo końca 157 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 22 dni
Nav
Cover

Stacje benzynowe liderem wzrostów sprzedaży w 2018.

W zeszłym roku sprzedaż na stacjach benzynowych zanotowała zauważalny wzrost, głównie dzięki wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele.

Dobre wyniki stacji benzynowych (+24% sprzedaży!) idą w parze wzrostów sprzedaży w średnich sklepach spożywczych o powierzchni od 40 do 100 mkw (Żabka, Carrefour Express itp.). Segment stacji benzynowych odpowiada za około 2% wartości handlu w Polsce.

Najnowsze dane potwierdzają, że przez zakaz najbardziej ucierpiały najmniejsze sklepy. Szacuje się, że około 16 tys.  przedsiębiorców było zmuszonych zamknąć swoje biznesy - dodaje dla money.pl Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ograniczenie handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. jest wprowadzany stopniowo. W tym roku handel będzie mógł odbywać się na starych zasadach przez 15 niedziel, w tym kilka przed najważniejszymi świętami. W całym 2019 roku obowiązywać będzie tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu - ostatnia. Tak więc, przygotujcie się na najbliższą "wolną" niedzielę już teraz i zobaczcie najnowsze promocje w sieciach handlowych TUTAJ. Szaleństwo zakupowe będzie można kontynuować w pełny handlowy weekend 30 i 31 marca.

Obserwuj nas
Zobacz także