Nav
lidl
Lidldo końca 2 dni
żabka
Żabkado końca 12 dni
aldi
Aldido końca 2 dni
carrefour
Carrefourdo końca 2 dni
netto
Nettodo końca 6 dni
rossmann
Rossmanndo końca 13 dni
media markt
Media Marktdo końca 26 dni
aldi
Aldido końca 2 dni
biedronka
Biedronkado końca 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 26 dni
action
Actiondo końca 5 dni
sephora
Sephorado końca 26 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumWażna za 4 dni
dino
Dinodo końca 5 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama

Ranking wód mineralnych i źródlanych

Czym się kierować przy wyborze wody idealnej dla nas? Wyglądem? Etykietą? Składem? Sprawdźcie w naszym rankingu wód mineralnych i źródlanych.
Cover

WODA MINERALNA

Woda mineralna charakteryzuje się wysokim stężeniem cennych składników mineralnych – co najmniej 1000 mg/l lub zawiera co najmniej jeden składnik mineralny w stężeniu zapewniającym jego pozytywny wpływ na organizm, najczęściej wapń (powyżej 150 mg/l), magnez (powyżej 50 mg/l) i wodorowęglany (powyżej 600 mg/l). Są to pierwiastki potrzebne m.in. dla sprawnego funkcjonowania układu krążenia, a brakujące w diecie większości Polaków.  Z kolei wodorowęglany neutralizują kwasy żołądkowe i są korzystne dla osób, które mają problemy z nadkwasotą, refluksem i zgagą. Wyróżniamy również wody niskosodowe (tzw. odpowiednie dla diety ubogiej w sód), w których zawartość sodu jest mniejsza niż 20 mg/l. Poleca się je osobom, które borykają się z nadciśnieniem krwi oraz obrzękami (sód sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie).

Wybór wód dostępnych w większości sklepów, m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Alma, w przeważającej części stanowią wody mineralne średniozmineralizowane. Wśród nich znajdują się: Staropolanka, Cisowianka, Nałęczowianka, Kinga Pienińska czy Jurajska. Spośród wymienionych w tej grupie wód największą ilością wapnia i magnezu wyróżniają się Staropolanka, Cisowianka i  Nałęczowianka.  W Intermarche kupimy Staropolankę w nowej promocji za 1,49 zł, a w Tesco, zajmującą wysoką pozycję w naszym rankingu, Nałęczowiankę w sześciopaku za 7,99 zł

Jeśli uprawiasz sport, w dniu treningu warto sięgać po wody wysokozmineralizowane, wśród których największą popularnością cieszą się Kryniczanka i Muszynianka, dostępna w Real w sześciopaku za 10,99 i Selgrosie za 9,84 za 6 sztuk. Wody wysokozmineralizowane pomogą Ci w uzupełnieniu utraconych wraz z potem składników mineralnych, dostarczając przyz okazji sporych ilości wapnia i magnezu, które są niezbędne w prawidłowej pracy mięśni.  

WODA ŹRÓDLANA

Woda źródlana jest polecana szczególnie dla osób mających problemy z nerkami oraz dla małych dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia (ich nerki nie są jeszcze odpowiednio przygotowane do picia wody wysokozmineralizowanej). Najpopularniejsze wody źródlane, dostępne powszechnie na rynku, to: Kropla Beskidu, Żywiec Zdrój którą możemy kupić w MarcPol za 2,49 zł, Nestle Aquarel (kupimy obecnie w E.Leclercu za złoty 1,15), Primavera oraz Mama i ja.

Wybór wody ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu. Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na jej skład i wybrać taką, która zaspokoi najważniejsze potrzeby naszego organizmu. Kształt butelki, nazwa oraz smak wody powinny stanowić czynniki drugorzędne.

 

RANKING WÓD MINERALNYCH I ŹRÓDLANYCH Okazjum.pl

Ranking wód mineralnych i źródlanych Tabelka

ranking wody (duża tabelka)

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama