Polecane gazetkiBoże Narodzenie - promocje
S3 okazjum akcesoria rowerowe

Przydatne akcesoria rowerowe – elementy dodatkowe

Każdy rowerzysta, który zaczyna na co dzień poruszać się po mieście na swoich dwóch kółkach, doskonale wie, że apetyt rośnie w miarę użytkowania tego środka transportu. Pojawia się więc zapotrzebowanie na kolejne elementy wyposażenie roweru pozwalające poczuć się na nim pewniej, bezpieczniej czy wykorzystać nie tylko do jeżdżenia, ale też transportu zakupów, dziecka w foteliku czy innego rodzaju zastosowań. Jakie są dodatkowe akcesoria rowerowe, które mogą posłużyć zapalonym rowerzystom?

Coraz powszechniejszy staje się widok rowerzystów wyposażonych w kaski, które nie należą do obowiązkowego wyposażenie zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, choć od kilku lat czynione są próby wprowadzenia tego przepisu. Na pewno noszenie kasku nie zaszkodzi w przypadku upadku z roweru grożącego uderzeniem w głowę, uchroni bowiem przed wstrząśnieniem mózgu – warto więc przemyśleć jego zakup, choć wielu rowerzystów decyduje się na niego dopiero po przeżyciu niebezpiecznej sytuacji.

Bezpieczny rowerzysta, to rowerzysta widoczny – taka zasada widoczna jest także w coraz powszechniejszym zakładaniu na siebie odzieży ochronnej w odblaskowych kolorach w trakcie jazdy na rowerze czy instalowanie odblasków na kołach, pedałach i innych częściach konstrukcyjnych roweru. Ich liczba nie jest ograniczona przepisami, choć zachowanie umiaru także w zakupie tego typu akcesoriów jest niewątpliwie wskazane.

Rowerzysta wykorzystujący rower jako środek transportu do poruszania się w mieście powinien zaopatrzyć się także w tak przydatny element, jakim jest zapięcie do roweru, utrudniające złodziejom ich działania. Zwłaszcza, jeśli w planach mamy pozostawianie roweru w przestrzeni publicznej na kilka godzin, mocne i dobre zabezpieczenie rowerowe będzie elementem dla nas niezbędnym.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.