Nav
lidl
LidlWażna od jutra
rossmann
Rossmanndo końca 5 dni
aldi
Aldido końca 3 dni
żabka
Żabkado końca 13 dni
netto
NettoWażna od jutra
aldi
Aldido końca 3 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 3 dni
media markt
Media Marktdo końca 3 dni
action
Actiondo końca 6 dni
dino
Dinodo końca 6 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumWażna od jutra
reserved
Reserveddo końca 18 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Pomysł na taras w sezonie 2022: Drewniane meble ogrodowe

Posiadanie własnego tarasu jest ogromnym udogodnieniem, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, gdy zmienia się on w mały, przydomowy azyl. Poranna kawa na świeżym powietrzu, w otoczeniu kwitnących roślin to coś, co napełnia energią na cały dzień i zachęca do wstania skuteczniej niż budzik. Jak urządzić taras, by był funkcjonalny i zachwycał swoją estetyką? Bardzo dużą rolę w jego aranżacji odgrywają zwłaszcza odpowiednie meble ogrodowe. Hitem ostatnich sezonów są meble drewniane - jaki jest sekret ich popularności?
Cover

Drewniane meble ogrodowe - dlaczego warto?

Trudno o bardziej ponadczasowy materiał do produkcji mebli niż drewno - towarzyszy ono ludzkości właściwie od początku jej istnienia, a o jego trwałości możemy się przekonać podziwiając kilkusetletnie antyki. I choć na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele materiałów, które są lżejsze, nie wymagają impregnacji, a przy tym są tańsze w produkcji, meble drewniane nadal są wyborem nr 1 dla wielu z nas. Ich naturalny wygląd, swego rodzaju szlachetność i unikatowość sprawiają, że trudno przejść obojętnie obok mebli ogrodowych drewnianych - zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy entuzjastami stylu boho, kolonialnego lub rustykalnego.

Do największych zalet, jakie mają meble ogrodowe drewniane, należy zaliczyć:

  • ponadczasowy styl - meble te były modne 50 lat temu i z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że będzie tak za kolejnych 5 dekad, niezależnie od rozwoju technologii
  • trwałość i odporność - drewno mebli ogrodowych jest przystosowane do negatywnych warunków atmosferycznych i świetnie sobie z nimi radzi - oczywiście pod warunkiem, że jest prawidłowo impregnowane
  • możliwości aranżacyjne - drewno jest idealnym materiałem dla osób z wyobraźnią, które przy pomocy dodatków personalizują swoje meble ogrodowe, nadając im bardziej indywidualny charakter.

Czy meble drewniane ogrodowe muszą być drogie?

Dla części osób jedynym argumentem przemawiającym na korzyść innych rozwiązań niż drewno jest tak naprawdę jego cena. Meble drewniane są zwykle droższe niż te wykonane z syntetycznych tworzyw. Czy istnieje możliwość skomponowania własnego zestawu mebli drewnianych ogrodowych, gdy dysponuje się niewielkim budżetem? Okazuje się, że tak - a w Internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji, pozwalających stworzyć efektowne meble z recyklingu. Niekwestionowanym hitem już od kilku lat są meble ogrodowe z palet, dzięki którym nawet za kilkaset złotych można stworzyć rozbudowany zestaw wypoczynkowy z przeznaczeniem na taras lub patio.

Popularne europalety charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość - na co dzień transportowane są na nich towary ważące nierzadko kilkaset kilogramów. Ich naturalny kolor daje ogromne możliwości personalizacji - za pomocą bejcy w wybranym odcieniu można nadać deskom nowy wygląd, a nawet postarzyć ich strukturę, dzięki czemu tanie elementy nabiorą ekskluzywnego charakteru. Żeby stać się właścicielem mebli drewnianych z palet, nie trzeba wcale być majsterkowiczem. Zapotrzebowanie na tego rodzaju meble jest tak duże, że są już obecne na rynku wyspecjalizowane firmy, zajmujące się zawodowo ich produkcją.

Meble ogrodowe z palet - uniwersalne rozwiązanie

Skąd tak ogromna popularność mebli ogrodowych z palet? To bardzo proste: są tanie, łatwe w produkcji, a przede wszystkim tworzone w zgodzie ze środowiskiem. Ten ostatni argument ma ogromne znaczenie dla osób żyjących w duchu filozofii eko i szanujących zasoby naturalne planety.

Wielką zaletą mebli ogrodowych z palet jest też ich nowoczesna stylistyka - dzięki niej wpisują się w charakter współczesnych mieszkań, także tych zaaranżowanych w stylu skandynawskim, loftowym lub industrialnym. Przy pomocy palet można stworzyć kompletny zestaw ogrodowy, składający się z foteli, narożnika i stolika - uniwersalne rozmiary palet i ich modułowy charakter sprawiają, że są one budulcem, który sprawdzi się zarówno na małych tarasach, jak i tych o dużej przestrzeni, gdzie wymagane są bardziej rozbudowane rozwiązania. Nie bez znaczenia jest też cena - meble ogrodowe z palet są znacznie tańsze niż wyposażenie z litego drewna lub zestawy z popularnych sieciówek - nic więc dziwnego, że to właśnie na nie decyduje się coraz większa grupa Polaków.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama