Cover

Polacy pokochali zakupy na Aliexpress. Z serwisu korzysta już ponad 5 milionów rodaków.

Polacy już na dobre przekonali się do zakupów za pośrednictwem internetu. Dotyczy to w szczególności produktów takich jak elektronika, odzież czy też gadżety do domu. Biorąc pod uwagę kryteria, którymi kierujemy się podczas zakupów, największą rolę odgrywa cena.

 Już kilka lat temu Polacy odkryli niesamowite możliwości tanich zakupów z Państwa Środka. Najczęściej używaną przez Polaków platformą do zakupów zza granicy okazuje się być serwis Aliexpress. Jak donoszą media, z tej platformy korzysta już 5 milionów Polaków. Co ciekawe, stało się to bez żadnej akcji promocyjnej. Jedynym i jak się okazuje, najważniejszym kryterium wyboru miejsca do dokonywania zakupów dla Polaków wciąż pozostaje cena.

 

aliexpress okazjum

 

Po wprowadzeniu polskiej wersji serwisu stał się on trzecią, najczęściej używaną platformą zakupową przez Polaków. Jego popularność wynika z wyjątkowo niskich cen artykułów dostępnych w serwisie. Produkty możemy kupić tam w cenach często kilkukrotnie niższych niż na rodzimych stronach. Wieść o Aliexpress rozniosła się w Polsce „pocztą pantoflową”, a Polacy którzy nie chcą już przepłacać coraz częściej korzystają z tego rozwiązania.

Niewątpliwą zaletą tego serwisu jest często spotykana opcja darmowej dostawy (dotyczy to także produktów sprzedawanych za kilka dolarów) a także wyjątkowo bezpieczny program ochrony kupujących. Środki za zakup przedmiotu wypłacane są sprzedającemu dopiero wtedy, gdy poinformujemy serwis o otrzymaniu przesyłki. Jeśli kupiony przedmiot okaże się uszkodzony lub poczujemy się nieusatysfakcjonowani – możemy liczyć na całkowity lub częściowy zwrot pieniędzy.

aliexpress okazjum

Planując zakupy w tym serwisie warto zwrócić uwagę na oceny. Dotyczy to zarówno sprzedającego jak i poszczególnego produktu, którym jesteśmy zainteresowani. Kupujący mają prawo ocenić produkt po zakupie a także wstawić jego zdjęcie. Dokładne zorientowanie się w opiniach na danej aukcji może pozwolić nam uniknąć nieprzyjemności często spotykanych podczas zakupów z serwisów azjatyckich.

Obserwuj nas
Komentarze