Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 2 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
polomarket
POLOmarketdo końca 1 dzień
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 1 dzień
agata
Agata do końca 6 dni
norauto
Norautodo końca 44 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 17 dni
bonprix
BonPrixdo końca 161 dni
netto
Nettodo końca 2 dni
kaufland
Kauflanddo końca 2 dni
biedronka
Biedronkado końca 6 dni
pss bochnia
PSS Bochniado końca 9 dni
Nav
Cover

Wakacje - o czym nie można zapominać jadąc w podróż z dzieckiem?

Wakacje, to czas podróży, a co za tym idzie czas radości, przyjemności i relaksu. Zwłaszcza, kiedy jedziemy na wakacje z dziećmi-nikt bowiem tak jak one nie potrafi cieszyć się z perspektywy nowej przygody i czasu z rodzicami. Abyśmy mogli bez trosk cieszyć się tym czasem warto się odpowiednio spakować, a kluczem do niezawodnego spakowania siebie i rodziny jest odpowiednie planowanie.

 

Na zdrowie!

Choroba na wyjeździe to coś, o czym my rodzice nie chcemy nawet myśleć, jednak warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Do apteczki koniecznie pakujemy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki na biegunkę, termometr, plastry, maści na ukąszenia, spreje odstraszające owady, środki do dezynfekcji, bandaż dziany i elastyczny, oraz coś na przeziębienie. Zabieramy koniecznie książeczkę zdrowia. Warto także przed wyjazdem znaleźć adres ośrodka zdrowia, do którego będziemy mieli najbliżej, zapisać i schować na przykład do portfela.

 

Duże gabaryty

Jeśli jedziemy z małym koniecznym może okazać się zabranie ze sobą wózka dziecięcego. Mamy taką możliwość nawet podróżując samolotem. Można pomyśleć o zabraniu łóżeczka turystycznego, ale prawdopodobnie nie będzie takiej potrzeby-nietrudno znaleźć nocleg z łóżeczkiem na wyposażeniu. Jeśli jedziemy w teren, w którym wózek sobie nie poradzi warto zabrać ze sobą nosidło. Jeśli jedziemy na wakacje własnym samochodem i wiemy, że na miejscu będą fajne trasy spacerowe warto zabrać ze sobą hulajnogę lub rowerek biegowy, jeśli oczywiście nasze dziecko obsługuje już taki sprzęt.

 

Ubrania

Nie zawsze jest możliwość wyprania na urlopie ubrań, nie zawsze chcemy też na to tracić czas, w końcu podróż z dzieckiem powinna być czasem relaksu, a nie obowiązków domowych, dlatego zawsze bierzemy pod uwagę, że dzieci się szybko brudzą i zawsze bierzemy o kilka kompletów ubrań więcej niż będzie trwał przewidywany pobyt. Warto pamiętać o kaloszach i pelerynie przeciwdeszczowej.

 

Nie stresuj się!

Pierwsza podróż z dzieckiem ma być przede wszystkim radosnymi, niezapomnianymi chwilami. Planowanie i pakowanie się jest ważne, jednak nie może nam przysłonić najważniejszego-perspektywy wspólnych wakacji. Ostatecznie zawsze możemy coś dokupić na miejscu, dla dziecka i tak liczy się głównie radość bycia z rodzicami. Dla nas też tak powinno być. 

Nie wszystko kupione? Wyjazd już niebawem? Sprawdź przygotowany przez nas przegląd wakacyjnych promocji!

Obserwuj nas