Nav
lidl
Lidldo końca 20 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
netto
NettoWażna za 3 dni
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
media markt
Media Marktdo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 5 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 22 dni
action
Actiondo końca 1 dzień
sephora
Sephorado końca 22 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 9 dni
dino
Dinodo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Philips LatteGo - czy to najlepsze ekspresy do kawy?

Kawa to napój, który jest w Polsce prawie tak samo popularny jak we Włoszech. Zdecydowana większość Polaków lubi rozpoczynać swój dzień od filiżanki małej czarnej. Wiele osób coraz częściej decyduje się także na zakup ekspresu do kawy. Dla kawoszy to jedno z najważniejszych urządzeń kuchennych. Dzięki niemu możemy szybko i wygodnie przyrządzić równie pyszną i aromatyczną kawę jak w kawiarni. Jedną z renomowanych firm produkujących ekspresy do kawy jest Philips. Marka ta posiada wieloletnie doświadczenie w produkowaniu tego typu urządzeń. W poniższym artykule omawiamy wszystko, co warto wiedzieć na temat linii ekspresów Philips LatteGo.
Cover

Po pierwsze: wygląd 

Wbrew pozorom to, jak wygląda ekspres do kawy, pełni niezwykle ważną rolę. Wynika to oczywiście z tego, iż urządzenie musi odpowiednio komponować się z wystrojem kuchni - meblami, kolorem ścian czy zabudową kuchenną. Philips LatteGo to linia ekspresów automatycznych. W ekspresach tego typu dominują kolory: biały, szary oraz czarny. Ich niewątpliwym atutem jest bardzo czytelny wyświetlacz. 

Ekspres nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Połączenie tych trzech kolorów sprawia, że urządzenie będzie pasowało do prawie każdej kuchni. Uwagę zwraca także pojemnik na mleko, który również prezentuje się wyjątkowo estetycznie. 

Wybór kawy w ekspresach od Philips jest banalnie prosty. Wszystko to za sprawą bardzo czytelnego wyświetlacza. Wystarczy, że klikniemy w odpowiedni guzik, a już po chwili urządzenie przygotuje dla nas aromatyczny napój. 

Wygląd i rozmiar to nie jedyne zalety omawianej linii ekspresów. Przedstawiciele Philips podkreślają, że są to jedne z najbardziej nowoczesnych ekspresów automatycznych na rynku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przygotowywanie kawy jest niezwykle proste, a każda filiżanka przyrządzonego napoju zachwyca ponadprzeciętnym smakiem i aromatem. 

Z Philips LatteGo przygotujesz aż 12 rodzajów kawy

Ogromną zaletą ekspresów Philips z linii LatteGo jest fakt, iż dzięki nim przygotujemy nie tylko podstawowe napoje kawowe, takie jak Caffe Late, Cappuccino czy Latte Macchiato, ale wiel, wiele innych. Ekspres Philips Seria 5400 LatteGo oferuje aż 12 rodzajów kawy. Lista napojów, które można przygotować korzystając z tego urządzenia, jest następująca: 

 • Espresso,
 • cappuccino,
 • caffé crema,
 • flat white,
 • latte macchiato,
 • kawa czarna,
 • americano,
 • café au lait,
 • ristretto,
 • caffe latte,
 • funkcja kubka na wynos,
 • espresso lungo.

Każda z kaw jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że klikniemy na odpowiedni przycisk, a już kilkanaście sekund później będziemy mogli wypić filiżankę ulubionego napoju.

Wytrzymały młynek do kawy 

Sercem ekspresu do kawy jest oczywiście młynek. Musi on być odpowiednio wysokiej jakości, gdyż to on ma duży wpływ na smak i aromat przygotowywanych kaw. Ekspresy z linii Philips LatteGo są wyposażone w młynek ceramiczny. Eksperci wskazują, że młynki ceramiczne cechują się wysoką wytrzymałością. 

W ekspresach Philips LatteGo zastosowano także specjalną pokrywkę, która odpowiada za ochronę pojemnika z ziarnami przed utratą aromatu ziaren. Nie ma zatem ryzyka, że kawa w pojemniku zwietrzeje. Dodatkowa pokrywa niweluje także hałas, który wydobywa się z młynka. Ograniczenie nieprzyjemnych dźwięków jest szczególnie ważne, gdy przygotowujemy kawę nocą lub wczesnym rankiem. 

  Obserwuj nas
  Zobacz także:
  Reklama