Nav
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
rossmann
Rossmanndo końca 4 dni
jula
Julado końca 7 dni
żabka
Żabkado końca 2 dni
pepco
Pepcodo końca 3 dni
castorama
Castoramado końca 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 18 dni
profiauto
Profiautodo końca 45 dni
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 14 dni
media markt
Media Marktdo końca 14 dni
action
Actiondo końca 2 dni
dino
Dinodo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 45 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Porady

Ozdoby świąteczne – jakie dekoracje bożonarodzeniowe zrobimy sami?

Święta Bożego Narodzenia są okresem szczególnym, z tego też powodu powinniśmy zadbać, aby dokładnie się na nie przygotować pod względem psychicznym, tak by porzucić wszelkie żale i podczas tych szczególnych dni cieszyć się po prostu obecnością bliskich. Dodatkowo powinniśmy zadbać o wyjątkowo aurę panującą w naszym domu. Bez wątpienia nieocenioną rolę będą odgrywać ozdoby świąteczne. Takie wyjątkowe dekoracje bożonarodzeniowe sprawią, że nawet dawno nie widywali krewni, bo czują się niezwykle pewnie oraz będą szczęśliwi. Dekoracje bożonarodzeniowe to temat rzeka. Szczególnie w ostatnich sezonach znacznie zwiększyła się ich ilość dostępna w licznych sieciówkach.
Cover

Święta Bożego Narodzenia są okresem szczególnym, z tego też powodu powinniśmy zadbać, aby dokładnie się na nie przygotować pod względem psychicznym, tak by porzucić wszelkie żale i podczas tych szczególnych dni cieszyć się po prostu obecnością bliskich. Dodatkowo powinniśmy zadbać o wyjątkowo aurę panującą w naszym domu. Bez wątpienia nieocenioną rolę będą odgrywać ozdoby świąteczne. Takie wyjątkowe dekoracje bożonarodzeniowe sprawią, że nawet dawno nie widywali krewni, bo czują się niezwykle pewnie oraz będą szczęśliwi. Dekoracje bożonarodzeniowe to temat rzeka. Szczególnie w ostatnich sezonach znacznie zwiększyła się ich ilość dostępna w licznych sieciówkach.

Nie zawsze masowe ozdoby są najlepsze 

Wybierać możemy spośród sporych rozmiarów materiałowych mikołajów, reniferów, a także tradycyjnych gwiazd betlejemskich. Takie dekoracje świąteczne, prezentują się znakomicie, za to mają kilka wad. Przede wszystkim nie będą oryginalne, takie dekoracje bożonarodzeniowe do sklepu wielkopowierzchniowego znajdą się także w wielu innych domach podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, gotowe dekoracje bożonarodzeniowe mogą całkiem sporo kosztować. To pieniądze, które moglibyśmy wydać na przykład na bardziej imponujące prezenty. Tymczasem ozdoby świąteczne Zrób to sam to doskonały sposób na spędzenie wolnej chwili, Wspaniały relaks oraz oczywiście tworzenie wyjątkowych ozdób. Tylko od nas zależy jaki dokładnie rodzaj stylizacji wybierzemy. Czy będą to ozdoby świąteczne z papieru czy na przykład ozdoby z szyszek.

Ozdoby z szyszek

Ozdoby z szyszek nawiązują do minimalistycznego wystroju i są niezwykle proste w wykonaniu. Tak naprawdę potrzeba bardzo niewiele, aby uzyskać takie doskonałe ozdoby świąteczne DIY. O szyszki, oczywiście, najlepiej jest zadbać już podczas jesieni, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w pobliżu lasu. Wystarczy krótki spacer oraz parę chwil, aby zapewnić reklamówkę materiałem na przyszłe dekoracje świąteczne. Już przed samymi świętami możemy szyszki pomalować sprayem w kolorze złotym lub srebrnym. Oczywiście, od ciebie zależy, jaka barwa przypadnie ci bardziej do gustu, możesz się także pokusić na inną kolorystykę. Dodatkowo niezbędny będzie srebrny sznurek lub inny pasujący kolorystycznie do ozdoby, a także klej na gorąco za pomocą którego przymocujemy do szyszek sznurek oraz kokardki. Wystarczy dosłownie chwila na wykonanie takiej wyjątkowej ozdoby z szyszek, a nasza choinka bardzo zyska wizualnie. Ozdoby świąteczne dyi to rozwiązanie jednocześnie oszczędne, praktyczne oraz dostojne. Dostojności nadaję tutaj aura wyjątkowości a także świadomość tego, że samodzielnie poświęciliśmy nas czas, aby włożyć wkład wygląd naszej choinki.

Dekoracje z papieru

Kolejnym bardzo interesującym pomysłem są ozdoby świąteczne z papieru. Do ich wykonania potrzebujemy jedynie kolorowej tekturki oraz coś do wycięcia kształtu, najlepiej nożyczki. Najpierw rysujemy wzór prostej choinki na tekturze, następnie składamy ją na pół. Posiadając 2 takie choinki, jedną z nich nacinamy z góry, a kolejną z dołu, tak aby umożliwiło nam to połączenie obu poił połówek. W ten sposób powstaje ciekawa choinka z papieru 3D którą możemy zawiesić w dowolnym miejscu w naszym domu. Jeśli chcemy, takie mini choinki z papieru sprawdzą się również na właściwym drzewku. Oczywiście aby je zawiesić u góry będziemy potrzebowali małej dziurki, którą możemy zrobić igłą bądź też nożyczkami. nie pozostaje już nic innego niż tylko zaopatrzyć małe choinki w pętelki.

Doskonale na choince prezentują się także ozdoby świąteczne z papieru przedstawiające małe aniołki. Wystarczy prosty wzór tułowia aniołka, skrzydełka możemy wykonać z bibuły aby wyglądały jeszcze bardziej efektywnie, a główkę będzie przedstawiało po prostu kolorowe kółko. Takie ozdoby świąteczne z papieru w trójwymiarze przedstawiające aniołki przyciągną liczne spojrzenia, jeśli tylko zawisną na gałązkach naszego wigilijnego drzewka.

Tanie rozwiązanie, doskonały efekt

Pamiętaj, że nie musisz wcale posiadać ogromnej kwoty pieniędzy, aby skutecznie i sprawnie przyozdobić choinkę. Ozdoby świąteczne dyi to rozwiązanie tanie oraz bardzo satysfakcjonujące. Czy jest coś bardziej pocieszyć tego niż ozdoby wykonane przez nas lub przez nasze pociechy, które teraz możemy obserwować na drzewku podczas wspólnej Wigilijnej wieczerzy?

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama