Nav
lidl
Lidldo końca 1 dzień
rossmann
Rossmanndo końca 6 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
żabka
Żabkado końca 10 dni
kakto.pl
Kakto.pldo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 24 dni
biedronka
BiedronkaWażna za 2 dni
kik
KIKWażna za 2 dni
media markt
Media Marktdo końca 15 dni
action
Actiondo końca 3 dni
dino
Dinodo końca 3 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
hebe
Hebedo końca 4 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

Otrzymasz nie tylko 500 zł plus w 2022 roku! Możecie liczyć na więcej pieniędzy!

Mamy dobrą wiadomość! Rząd stworzył również inne programy socjalne, dzięki którym będą dodatkowe pieniądze na dzieci. Beneficjentami będą rodziny wielodzietne. W czasach rosnącej inflacji wsparcie finansowe może być dla wielu osób szczególnie ważne. Zobacz, jakie zmiany czekają Cię w 2022 roku! W 2022 roku rodziny otrzymają nie tylko 500 plus, ale także inne świadczenia.
Cover
adrobe stock

Rodzice będą mogli liczyć na 500 więcej świadczeń w 2022 roku.

Rodzice od wielu lat mogą otrzymywać pieniądze z 500 plus na swoje dzieci. Będą one wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od nowego roku. Warto zaznaczyć, że każdy, kto jeszcze nie złożył wniosku o tego typu świadczenie, może to zrobić drogą elektroniczną. Jest to szybszy i łatwiejszy sposób na złożenie wniosku. Co ważne, nie ma już konieczności składania takich dokumentów w formie papierowej.

Rodzice będą mogli w 2022 roku otrzymać dodatkowe świadczenia socjalne, które pomogą im finansowo w czasach rosnącej inflacji, która może prowadzić do wzrostu cen towarów i usług oraz wzrostu rachunków za czynsz i energię. Jakie inne zasiłki będą dostępne od nowego roku? Należą do nich: zasiłek na mieszkanie, kapitał na opiekę nad rodziną oraz brak podatku dla rodzin wielodzietnych.

Jakie będą dodatkowe świadczenia dla rodzin w 2022 roku?

Najpierw omówmy pokrótce zasiłek osłonowy. Rodzice posiadający jedno dziecko otrzymają w przyszłym roku podatkowym 600 zł. Kwota ta będzie wypłacana w dwóch ratach po 300 zł. Gospodarstwo domowe składające się z czterech lub pięciu osób otrzyma 850 zł. Rodzina wielodzietna (pow. 6 dzieci) dostanie dodatkowych 1150 zł.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy jest dostępny dla rodzin z drugim dzieckiem. Warunkiem jest wiek od 1 roku do 3 lat. Na ile pieniędzy można liczyć w tej sytuacji? 500 zł miesięcznie przez dwa lata, 1000 zł rocznie - to zależy od Ciebie. Pieniądze będą wypłacane co miesiąc, a łączna kwota może wynieść nawet 12 000 zł.

Najwięcej pieniędzy otrzymają rodziny z więcej niż 4 dzieci. W ciągu jednego roku można otrzymać nawet 60 000 zł! Kwota ta wynosi 24 000 zł już od 500 plus (2000 zł miesięcznie, 500 zł na dziecko). Dla gospodarstwa domowego, w którym są 2 osoby dorosłe i 4 dzieci, na Rodzinny Kapitał Opieki jest 36 000 zł.

Warto zaznaczyć, że rodziny z czwórką dzieci nie będą podlegały podatkowi dochodowemu. Warunek jest taki, że dochód nie musi przekraczać 170 tys. zł rocznie dla dwóch dorosłych osób. Więcej informacji o wszystkich tych świadczeniach można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama