Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 2 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
polomarket
POLOmarketdo końca 1 dzień
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 1 dzień
agata
Agata do końca 6 dni
norauto
Norautodo końca 44 dni
castorama
Castoramado końca 27 dni
bonprix
BonPrixdo końca 161 dni
netto
Nettodo końca 2 dni
kaufland
Kauflanddo końca 2 dni
biedronka
Biedronkado końca 6 dni
pss bochnia
PSS Bochniado końca 9 dni
home&you
Home&Youdo końca 25 dni
Nav
Cover

Organizacja czasu, czyli jak pracować efektywnie

W dzisiejszych czasach przy natłoku różnego rodzaju obowiązków ewidentnie trudno nam jest zorganizować czas tak, aby wystarczało go również na odpoczynek. Doba ma zaledwie 24 godziny z czego przynajmniej 6 godzin powinniśmy przeznaczać na regenerujący sen. Obecnie pracodawcy wymagają od nas realizacji tak wielu zadań, że jesteśmy zmuszeni część pracy zabierać do domu. Okazuje się jednak, że przy dobrej organizacji pracy możliwe jest wygospodarowanie czasu na wszystko i zakończenie dnia roboczego ze spokojną i wolną głową.

Aby najefektywniej wykorzystać czas przeznaczony na pracę warto trzymać się kilku ważnych zasad, które pozwolą nam zachować spokój i przede wszystkim wykonać należycie wszystkie powierzone nam zadania. Przede wszystkim warto jest odpowiednio przystosować miejsce naszej pracy, tak aby spędzany w nim czas upływał nam możliwie miło i przyjemne. Pomocne w tym zakresie okazują się wszelkiego rodzaju drobiazgi, takie jak zdjęcia rodzinne, czy ulubione gadżety.
Niezmiernie istotną zasadą podczas świeżo rozpoczętego dnia pracy jest rozwiązywanie w pierwszej kolejności spraw najtrudniejszych. Dzięki temu, mamy spokojną głowę i unikamy wrażenia, że coś niezmiernie ważnego dosłownie "wisi nam nad głową".


Dobrze zorganizowany czas pracy przekłada się również na naszą wydajność, której nie uda nam się osiągnąć bez częstych krótkich przerw, które pozwalają nam zregenerować siły i poukładać myśli przed dalszą pracą.
Satysfakcjonujące życie zawodowe często wymaga zastosowania triku opierającego się o sporządzanie listy zadań koniecznych do wykonania. Dzięki temu nie pominiemy niczego istotnego.


Ważną zasadą podczas efektywnej pracy jest również to, aby nie starać się za bardzo, dzięki czemu zyskujemy stosowny dystans do wykonywanych czynności.
Na koniec dnia koniecznie trzeba wygospodarować 15 min na prace porządkowe i zaplanowanie dnia następnego, aby w domu w pełni poświęcić czas sobie i swoim bliskim.
 

Obserwuj nas