Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna od 2018-11-13
obi
OBIWażna za 3 dni
lidl
LidlWażna od 2018-11-15
jula
JulaWażna za 2 dni
intermarche super
Intermarche SuperWażna od 2018-11-20
agata
Agata Ważna od 2018-11-13
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 3 dni
polomarket
POLOmarketWażna od 2018-11-14
pandora
PandoraWażna za 4 dni
media expert
Media ExpertWażna od 2018-11-16
norauto
NorautoWażna za 18 dni
bonprix
BonPrixWażna od jutra
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-11-15
Nav
Cover

Jaki prezent na komunię? Pomysły na nowoczesny prezent

Sezon komunijny rozpoczął się na dobre. Dla rodziców to czas przygotowań – zarówno duchowych (wsparcie dziecka w zrozumieniu idei sakramentu), jak i materialnych (organizacja przyjęcia). Pozostali członkowie rodziny również stają przed nie lada problemem – co kupić na komunię. Jaki prezent będzie odpowiedni? Przedstawiamy kilka propozycji.

Lista prezentów na komunię jest długa. Można wybrać bowiem upominek służący zabawie lub taki, który pomoże dziecku w rozwoju (nie tylko naukowym!). Wciąż popularne są także bardziej tradycyjne prezenty podkreślające duchowy wymiar uroczystości.

  1. Elektronika, czyli nowoczesne prezenty na komunię

Od kilku lat do niekwestionowanych komunijnych hitów prezentowych należą gadżety elektroniczne, takie jak konsole do gier czy tablety. Ogromną radość sprawią również zestawy VR, które pozwalają wejść głębiej w wirtualną rzeczywistość i czerpać jeszcze większą radość z gry. Przed zakupem warto jednak skonsultować się z rodzicami, by poznać ich stosunek do tego typu prezentów oraz dowiedzieć się, czy… dziecko już takiego gadżetu nie posiada. Dobrym rozwiązaniem okaże się także porozumienie się z innymi członkami rodziny w celu zakupu jednego droższego prezentu, jak laptop. Sprzęt ten początkowo będzie służyć głównie rozrywce, jednak już wkrótce okaże się niezastąpionym narzędziem ułatwiającym naukę.

Więcej pomysłów na nowoczesne prezenty komunijne znajdziesz w gazetkach takich sklepów jak Saturn czy Media Expert.  

  1. Rower czy rolki – prezenty dla aktywnych

Nie słabnie również popularność prezentów związanych ze sportem i aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Rower czy rolki to już klasyka. Można jednak iść o krok dalej i w ramach prezentu na komunię kupić… deskorolkę z napędem elektrycznym, czyli tzw. longboard. Do łask wracają także klasyczne hulajnogi i wrotki. Anegdotyczne quady to już natomiast przeżytek.

  1. Tradycyjny prezent na komunię

Upominkiem, który wpisze się w charakter Pierwszej Komunii będzie bez wątpienia pięknie wydane Pismo Święte. Może ono przyjąć także bardziej nowoczesną i przystępniejszą dla dziecka formę audiobooka.

Do klasycznych upominków należą także:

  • Zegarki – tu również króluje elektronika, choć wciąż w modzie są klasyczne zegarki analogowe.
  • Biżuteria – to upominek odpowiedni zwłaszcza dla dziewczynek. Warto jednak odejść nieco od tradycji i zamiast klasycznego medalika podarować bransoletkę z wciąż modnymi charmsami czy tzw. wisiorek-celebrytkę (z subtelną zawieszką).

 

 
Obserwuj nas