Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 7 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 2 dni
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 6 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 1 dzień
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 9 dni
agata
Agata Ostatni dzień promocji!
jula
Julado końca 9 dni
media expert
Media Expertdo końca 10 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 3 dni
norauto
Norautodo końca 10 dni
bonprix
BonPrixdo końca 156 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 21 dni
Nav
Cover

Jaki prezent na komunię? Pomysły na nowoczesny prezent

Sezon komunijny rozpoczął się na dobre. Dla rodziców to czas przygotowań – zarówno duchowych (wsparcie dziecka w zrozumieniu idei sakramentu), jak i materialnych (organizacja przyjęcia). Pozostali członkowie rodziny również stają przed nie lada problemem – co kupić na komunię. Jaki prezent będzie odpowiedni? Przedstawiamy kilka propozycji.

Lista prezentów na komunię jest długa. Można wybrać bowiem upominek służący zabawie lub taki, który pomoże dziecku w rozwoju (nie tylko naukowym!). Wciąż popularne są także bardziej tradycyjne prezenty podkreślające duchowy wymiar uroczystości.

  1. Elektronika, czyli nowoczesne prezenty na komunię

Od kilku lat do niekwestionowanych komunijnych hitów prezentowych należą gadżety elektroniczne, takie jak konsole do gier czy tablety. Ogromną radość sprawią również zestawy VR, które pozwalają wejść głębiej w wirtualną rzeczywistość i czerpać jeszcze większą radość z gry. Przed zakupem warto jednak skonsultować się z rodzicami, by poznać ich stosunek do tego typu prezentów oraz dowiedzieć się, czy… dziecko już takiego gadżetu nie posiada. Dobrym rozwiązaniem okaże się także porozumienie się z innymi członkami rodziny w celu zakupu jednego droższego prezentu, jak laptop. Sprzęt ten początkowo będzie służyć głównie rozrywce, jednak już wkrótce okaże się niezastąpionym narzędziem ułatwiającym naukę.

Więcej pomysłów na nowoczesne prezenty komunijne znajdziesz w gazetkach takich sklepów jak Saturn czy Media Expert.  

  1. Rower czy rolki – prezenty dla aktywnych

Nie słabnie również popularność prezentów związanych ze sportem i aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Rower czy rolki to już klasyka. Można jednak iść o krok dalej i w ramach prezentu na komunię kupić… deskorolkę z napędem elektrycznym, czyli tzw. longboard. Do łask wracają także klasyczne hulajnogi i wrotki. Anegdotyczne quady to już natomiast przeżytek.

  1. Tradycyjny prezent na komunię

Upominkiem, który wpisze się w charakter Pierwszej Komunii będzie bez wątpienia pięknie wydane Pismo Święte. Może ono przyjąć także bardziej nowoczesną i przystępniejszą dla dziecka formę audiobooka.

Do klasycznych upominków należą także:

  • Zegarki – tu również króluje elektronika, choć wciąż w modzie są klasyczne zegarki analogowe.
  • Biżuteria – to upominek odpowiedni zwłaszcza dla dziewczynek. Warto jednak odejść nieco od tradycji i zamiast klasycznego medalika podarować bransoletkę z wciąż modnymi charmsami czy tzw. wisiorek-celebrytkę (z subtelną zawieszką).

 

 
Obserwuj nas
Zobacz także