Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 2 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
polomarket
POLOmarketdo końca 1 dzień
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 1 dzień
agata
Agata do końca 6 dni
norauto
Norautodo końca 44 dni
castorama
Castoramado końca 27 dni
bonprix
BonPrixdo końca 161 dni
netto
Nettodo końca 2 dni
kaufland
Kauflanddo końca 2 dni
biedronka
Biedronkado końca 6 dni
pss bochnia
PSS Bochniado końca 9 dni
pepco
PepcoWażna za 3 dni
Nav
Cover

Jaki prezent na komunię? Pomysły na nowoczesny prezent

Sezon komunijny rozpoczął się na dobre. Dla rodziców to czas przygotowań – zarówno duchowych (wsparcie dziecka w zrozumieniu idei sakramentu), jak i materialnych (organizacja przyjęcia). Pozostali członkowie rodziny również stają przed nie lada problemem – co kupić na komunię. Jaki prezent będzie odpowiedni? Przedstawiamy kilka propozycji.

Lista prezentów na komunię jest długa. Można wybrać bowiem upominek służący zabawie lub taki, który pomoże dziecku w rozwoju (nie tylko naukowym!). Wciąż popularne są także bardziej tradycyjne prezenty podkreślające duchowy wymiar uroczystości.

  1. Elektronika, czyli nowoczesne prezenty na komunię

Od kilku lat do niekwestionowanych komunijnych hitów prezentowych należą gadżety elektroniczne, takie jak konsole do gier czy tablety. Ogromną radość sprawią również zestawy VR, które pozwalają wejść głębiej w wirtualną rzeczywistość i czerpać jeszcze większą radość z gry. Przed zakupem warto jednak skonsultować się z rodzicami, by poznać ich stosunek do tego typu prezentów oraz dowiedzieć się, czy… dziecko już takiego gadżetu nie posiada. Dobrym rozwiązaniem okaże się także porozumienie się z innymi członkami rodziny w celu zakupu jednego droższego prezentu, jak laptop. Sprzęt ten początkowo będzie służyć głównie rozrywce, jednak już wkrótce okaże się niezastąpionym narzędziem ułatwiającym naukę.

Więcej pomysłów na nowoczesne prezenty komunijne znajdziesz w gazetkach takich sklepów jak Saturn czy Media Expert.  

  1. Rower czy rolki – prezenty dla aktywnych

Nie słabnie również popularność prezentów związanych ze sportem i aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Rower czy rolki to już klasyka. Można jednak iść o krok dalej i w ramach prezentu na komunię kupić… deskorolkę z napędem elektrycznym, czyli tzw. longboard. Do łask wracają także klasyczne hulajnogi i wrotki. Anegdotyczne quady to już natomiast przeżytek.

  1. Tradycyjny prezent na komunię

Upominkiem, który wpisze się w charakter Pierwszej Komunii będzie bez wątpienia pięknie wydane Pismo Święte. Może ono przyjąć także bardziej nowoczesną i przystępniejszą dla dziecka formę audiobooka.

Do klasycznych upominków należą także:

  • Zegarki – tu również króluje elektronika, choć wciąż w modzie są klasyczne zegarki analogowe.
  • Biżuteria – to upominek odpowiedni zwłaszcza dla dziewczynek. Warto jednak odejść nieco od tradycji i zamiast klasycznego medalika podarować bransoletkę z wciąż modnymi charmsami czy tzw. wisiorek-celebrytkę (z subtelną zawieszką).

 

 
Obserwuj nas