Nav
lidl
LidlWażna za 7 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
netto
NettoWażna za 3 dni
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
media markt
Media Marktdo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 21 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 22 dni
action
Actiondo końca 1 dzień
sephora
Sephorado końca 22 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumWażna za 3 dni
dino
Dinodo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

Nowa zmiana w sklepach Lidl! Dotyczy głównie godzin pracy sklepu

Zany i lubiany sklep Lidl wprowadził dużą zmianę w działaniu swojej sieci sklepów. Chodzi o godziny pracy popularnego marketu.
Cover

Osoby ze spektrum autyzmu mogą zrobić zakupy w piątki przed południem oraz w soboty wieczorem w dogodnych warunkach. Właśnie wtedy wyciszana jest muzyka i ogranicza się ilość dźwiękowych komunikatów. To bardzo komfortowa zmiana dla osób, dla których zwykłe zakupy mogą być dużym wyzwaniem. Takie osoby mogą również być obsłużone poza kolejką. Marka Lidl wprowadziła ciche godziny w swoich sklepach - to wyjście naprzeciw potrzebom osób, które muszą robić zakupy, ale zbyt duża ilość bodźców sprawia, że taka zwykła codzienna czynność jest bardzo stresująca. Ta zmiana pojawiła się w kwietniu i może nie każdy ją zauważył zwłaszcza, że był to czas kiedy wszyscy zaabsorbowani byliśmy informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa.

We wszystkie piątki od 8:00 do 10:00 i w soboty od 19:00 do 21:00 w każdym Lidlu wyciszana jest muzyka, a komunikaty dźwiękowe są ograniczone tylko do tych niezbędnych. Osoby, które deklarują, że cierpią na choroby ze spektrum autyzmu mogą być obsłużone poza kolejnością. To duże ułatwienie, które docenią osoby wrażliwe na hałas. Dla nich tłum i mnóstwo bodźców wzrokowych i słuchowych to trudne doświadczenie. Te cztery godziny w tygodniu to wystarczający czas na to, aby osoby cierpiące na choroby autystyczne i pokrewne mogły zaplanować komfortowe zakupy.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama