Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 11 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
Carrefourdo końca 4 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
intermarche super
Intermarche Superdo końca 5 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 13 dni
agata
Agata do końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 14 dni
media expert
Media ExpertOstatni dzień promocji!
tesco hipermarket
Tesco HipermarketOstatni dzień promocji!
bonprix
BonPrixdo końca 160 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 25 dni
Nav
Cover

NFZ przygotuje nam za darmo dietę!

NFZ na początku lutowego uruchomi serwis internetowy, na którym użytkownicy mogą otrzymać darmową dietę. Jadłospis możemy otrzymać na dwa sposoby bez rejestracji lub po zalogowaniu. Jeśli zdecydujemy się nie zakładać konta, możemy otrzymać dwa przykładowe menu na 7 dni w PDF, dla diety 1200 kalorii oraz 1500 kcal w wersji wegetariańskiej. Po rejestracji NFZ przygotuje dietę dopasowaną do naszego BMI i stylu życia.

Zarejestrowany użytkownik ma do wyboru trzy diety DASH, o różnej kaloryczności: 1200, 1500 oraz 1800 kcal.  Po wyborze kaloryczności otrzymamy jadłospis diet na dwa tygodnie oraz listę zakupów. Co ciekawe, jeśli jakiś posiłek nie będzie nam odpowiadał, możemy go zamienić. Oprócz jadłospisu NFZ na każdy dzień ma przygotowaną inną poradę żywieniową.

Dieta DASH obecnie jest najbardziej rekomendowaną dietą. Polega ona na ograniczeniu zawartości sodu w naszych posiłkach. Według tej diety śniadanie, obiad i kolacja powinny zawierać warzywa oraz w ciągu dnia powinniśmy spożyć trzy porcje chudego mleka lub produktów nabiałowych.

Darmową dietę wygenerujemy TUTAJ.   

Obserwuj nas
Zobacz także