Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketOstatni dzień promocji!
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 11 dni
castorama
CastoramaOstatni dzień promocji!
black red white
Black Red Whitedo końca 8 dni
cersanit
Cersanitdo końca 39 dni
biedronka
Biedronkado końca 15 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 14 dni
agata
Agata do końca 5 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 1 dzień
norauto
Norautodo końca 8 dni
biedronka
Biedronkado końca 1 dzień
media expert
Media Expertdo końca 1 dzień
Nav
Cover

Nespresso zachęca swoich klientów do recyklingu!

Kapsułki z kawą nie są zaliczane do opakowań, co sprawia, że nie ma obowiązku do ich recyklingu. Firma Nespresso jako jedyna podjęła decyzję o uruchomieniu własnego systemu recyklingu. Kapsułki są wykonane z aluminium, co sprawia, że po ich przeróbce mogą one się stać przedmiotem codziennego użytku, jak na przykład długopis, bransoletka czy rama rowerowa.

Program recyklingu kapsułek działa teraz w 39 państwach świata, Polska znajduje się na liście tych krajów. Obecnie Nespresso odzyskuje około 80% wszystkich sprzedanych kapsułek. Firma nawiązała współpracę również ze szwajcarską marką Caran D’ache, która zaprojektowała unikalny długopis zrobiony z kapsułek Nespresso. Marka zapowiada, że w 2020 roku 100% kapsułek będzie przetwarzane, a ponadto firma pracuje nad tym, aby zużyte kapsułki nadawały się do tworzenia nowych opakowań.

Gdzie i jak mogę oddać zużyte kapsułki? Na stronie internetowej Nespresso można znaleźć informacje o dostępnych punktach zwrotu kapsułek w twoim mieście. Zużyte kapsułki musimy zbierać do dedykowanej torby Nespresso. Możliwe również oddanie kapsułek poprzez kuriera podczas odbioru swojego zamówienia ze sklepu internetowego.
nespresso.com

Recykling aluminium jest na bardzo wysokim poziomie w Polsce. Aluminium całkowicie się nadaje do przeróbki. Proces recyklingu tego materiału można przeprowadzać wielokrotnie bez strat w jakości aluminium. Poprzez recykling aluminium zmniejszamy zabrudzenie powietrza o 95%, wód 97, a zużycie energii jest niższe o 95% w porównaniu do produkcji aluminium.

Obserwuj nas
Zobacz także