Polecane

Nav
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 7 dni
polomarket
POLOmarketOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 12 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 6 dni
norauto
Norautodo końca 21 dni
jula
Julado końca 5 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 12 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 46 dni
media expert
Media Expertdo końca 14 dni
blu
BLUdo końca 102 dni
bonprix
BonPrixdo końca 158 dni
netto
Nettodo końca 4 dni
kaufland
KauflandWażna za 2 dni
Nav
Cover

Najlepsze naturalne lekarstwo na przeziębienie - wybieramy najlepszy miód!

Miód to najstarsze naturalne lekarstwo o cennych właściwościach leczniczych. Lipowy, spadziowy, gryczany, rzepakowy, akacjowy czy wielokwiatowy – jaki jest najlepszy miód, gdy dopadnie nas uporczywa grypa, kaszel i przeziębienie?

W okresie jesienno – zimowym często dokuczają nam dolegliwości grypowe. Zatkany nos, kaszel, chrypa, podrażnione gardło i gorączka to uporczywe objawy z którymi czasem trudno się uporać. By szybko wrócić do zdrowia warto sięgnąć po miód, niezwykle ceniony w naturalnej medycynie. To „płynne złoto” cieszy się niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi, które leczą wiele chorób. Po jaki miód, by skutecznie wyleczyć stany grypopodobne? Niezastąpiony jest miód lipowy. Pszczoły wytwarzają go z kwiatów lipy. Ma on żółtą lub zielonkawożółtą barwę, wyraźny zapach lipy oraz ostry smak.
Pozwoli nam w błyskawicznym tempie pozbyć się dławiącego i uporczywego kaszlu. Miód ten ma właściwości antybakteryjne, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Posiada działanie wykrztuśne. Działa napotnie, dzięki czemu szybko zwalcza infekcje dolnych dróg oddechowych. Pomaga skutecznie w leczeniu zapalenia płuc. Niezwykle ceniony jest też miód spadziowy. Produkowany jest ze spadzi, czyli lepkiej substancji występującej na drzewach. Wyróżniamy dwa rodzaje miodów spadziowych: iglasty i liściasty. Pierwszy z nich jest robiony z sosny, jodły, świerku i modrzewiu, natomiast drugi z liści lipy, klonu i dębu. Zwany jest naturalnym antybiotykiem gdyż ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Produkowane są z niego syropy wykrztuśne. Jest niezastąpiony w nieżytach dróg oddechowych. W stanach grypopodobnych doskonale sprawdzi się też miód akacjowy, a w stanach zapalnych dróg oddechowych mniej znany miód wrzosowy. Nie można też pominąć najbardziej popularnego miodu wielokwiatowego, który to jest dobry na wszystko. Skutecznie łagodzi stany przeziębienia i grypy. Niezastąpiony w leczeniu infekcji gardła, nosa i oskrzeli jest też miód rzepakowy. Łagodzi kaszel i wzmacnia naszą odporność.
Gdy zachoruje nasze dziecko przydatny okaże się miód malinowy. Co prawda nie należy do najtańszych, ale warto w niego zainwestować. Działa podobnie jak sok malinowy. W naturalny sposób zwalcza wysoką gorączkę, rozgrzewa organizm oraz działa napotnie. Musimy pamiętać, że miód mogą zajadać dzieci powyżej pierwszego roku życia, gdyż u niemowląt może wywołać reakcję alergiczną.
Miód jest niezastąpiony w naszej domowej apteczce. Ma zbawienne działanie, gdy dopadną nas dolegliwości grypowe czy ostre przeziębienie.

Obserwuj nas