Polecane

Nav
lidl
Lidldo końca 2 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
polomarket
POLOmarketdo końca 1 dzień
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 1 dzień
agata
Agata do końca 6 dni
norauto
Norautodo końca 44 dni
castorama
Castoramado końca 27 dni
bonprix
BonPrixdo końca 161 dni
netto
Nettodo końca 2 dni
kaufland
Kauflanddo końca 2 dni
biedronka
Biedronkado końca 6 dni
pss bochnia
PSS Bochniado końca 9 dni
home&you
Home&Youdo końca 25 dni
Nav
Cover

Najlepsze naturalne lekarstwo na przeziębienie - wybieramy najlepszy miód!

Miód to najstarsze naturalne lekarstwo o cennych właściwościach leczniczych. Lipowy, spadziowy, gryczany, rzepakowy, akacjowy czy wielokwiatowy – jaki jest najlepszy miód, gdy dopadnie nas uporczywa grypa, kaszel i przeziębienie?

W okresie jesienno – zimowym często dokuczają nam dolegliwości grypowe. Zatkany nos, kaszel, chrypa, podrażnione gardło i gorączka to uporczywe objawy z którymi czasem trudno się uporać. By szybko wrócić do zdrowia warto sięgnąć po miód, niezwykle ceniony w naturalnej medycynie. To „płynne złoto” cieszy się niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi, które leczą wiele chorób. Po jaki miód, by skutecznie wyleczyć stany grypopodobne? Niezastąpiony jest miód lipowy. Pszczoły wytwarzają go z kwiatów lipy. Ma on żółtą lub zielonkawożółtą barwę, wyraźny zapach lipy oraz ostry smak.
Pozwoli nam w błyskawicznym tempie pozbyć się dławiącego i uporczywego kaszlu. Miód ten ma właściwości antybakteryjne, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Posiada działanie wykrztuśne. Działa napotnie, dzięki czemu szybko zwalcza infekcje dolnych dróg oddechowych. Pomaga skutecznie w leczeniu zapalenia płuc. Niezwykle ceniony jest też miód spadziowy. Produkowany jest ze spadzi, czyli lepkiej substancji występującej na drzewach. Wyróżniamy dwa rodzaje miodów spadziowych: iglasty i liściasty. Pierwszy z nich jest robiony z sosny, jodły, świerku i modrzewiu, natomiast drugi z liści lipy, klonu i dębu. Zwany jest naturalnym antybiotykiem gdyż ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Produkowane są z niego syropy wykrztuśne. Jest niezastąpiony w nieżytach dróg oddechowych. W stanach grypopodobnych doskonale sprawdzi się też miód akacjowy, a w stanach zapalnych dróg oddechowych mniej znany miód wrzosowy. Nie można też pominąć najbardziej popularnego miodu wielokwiatowego, który to jest dobry na wszystko. Skutecznie łagodzi stany przeziębienia i grypy. Niezastąpiony w leczeniu infekcji gardła, nosa i oskrzeli jest też miód rzepakowy. Łagodzi kaszel i wzmacnia naszą odporność.
Gdy zachoruje nasze dziecko przydatny okaże się miód malinowy. Co prawda nie należy do najtańszych, ale warto w niego zainwestować. Działa podobnie jak sok malinowy. W naturalny sposób zwalcza wysoką gorączkę, rozgrzewa organizm oraz działa napotnie. Musimy pamiętać, że miód mogą zajadać dzieci powyżej pierwszego roku życia, gdyż u niemowląt może wywołać reakcję alergiczną.
Miód jest niezastąpiony w naszej domowej apteczce. Ma zbawienne działanie, gdy dopadną nas dolegliwości grypowe czy ostre przeziębienie.

Obserwuj nas