Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
Carrefourdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 5 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 4 dni
media markt
Media Marktdo końca 10 dni
agata
Agata do końca 10 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 6 dni
cersanit
Cersanitdo końca 10 dni
castorama
Castoramado końca 5 dni
media expert
Media Expertdo końca 6 dni
meblobranie
Meblobraniedo końca 10 dni
black red white
Black Red Whitedo końca 10 dni
Nav
Cover

Najlepsze gry planszowe na wakacje

Lato i okres wakacyjny coraz bliżej. Jest to czas wyczekiwany zarówno przez najmłodszych, jak i starszych. Przed wyjazdem przygotowujemy listę niezbędnych rzeczy, do której warto dodać gry planszowe. Planszówki są świetną rozrywką w deszczowe dni, wieczorami po intensywnym zwiedzaniu i sprawdzą się również na długą, nudną podróż.

Zanim wybierzemy grę planszową, warto wziąć pod uwagę gdzie i z kim jedziemy. Inną pozycję wybierzemy na wyjazd rodzinny, a inną na wyjazd ze znajomymi. Niektóre gry wymagają od nas stołu, gdy inne spokojnie zagramy nawet w pociągu. Gra planszowa na wakacje powinna być prosta w formie: składać się z jak najmniejszej ilości komponentów i z prostą mechaniką. Nawet jeśli jedziemy samochodem, bardzo ważne jest jak wielka jest gra - im mniejsze pudełko, tym lepsza pozycja na wakacje. Najważniejszą cechą planszówek wakacyjnych jest regrywalność, dzięki czemu każda partia będzie interesująca i niepowtarzalna.  

Oto nasze zestawienie 7 najlepszych gier planszowych na wakacje:

Sabotażysta

 

Sabotażysta to gra, w której wcielamy się w krasnali – poszukiwaczy złota lub sabotażystów, którzy za wszelką cenę muszą przeszkodzić w wydobyciu skarbu. W grze wiele zależy od naszej strategii i logicznego myślenia. Mimo iż cała rozgrywka polega na układaniu tunelu do złota, trzeba odkryć, kto jest naszym sprzymierzeńcem, a komu nie możemy ufać.  

 

Dobble

Dobble to klasyk, którego nie powinno zabraknąć na tej liście. Gra jest schowana w małej puszce, więc możemy ją zabrać wszędzie. Gra jest też w wersji plażowej, dzięki czemu jest też odporna na wodę. Zasady Dobble są bardzo proste. Na każdej parze kart jest jeden wspólny symbol, który trzeba odnaleźć i wypowiedzieć na głos szybciej niż przeciwnicy. Dobble jest grą dynamiczną.

Dixit

Autor: Yoppy / Źródło: www.flickr.com/photos/44124362019@N01/7128994841

Dixit jest jedną z najpopularniejszych gier towarzyskich ostatnich lat. Gra zawiera karty przedstawiające abstrakcyjne obrazy. Rozgrywka polega na tym, że gracze po kolei wymyślają skojarzenie do jednej ze swoich kart, a pozostali muszą wybrać ze swojej talii najbardziej pasującą kartę do skojarzenia. Dixit, niestety, ma sporej wielkości pudełko. Warto na wakacyjny wyjazd wziąć samą talię kart oraz tabliczki do głosowania.    

Jungle Speed

Jungle Speed to świetna gra imprezowa, w której liczy się spostrzegawczość, zręczność i szybkość. Gra Polega na pozbyciu się jak najszybszym pozbyciu się swoich kart, ale by to zrobić, trzeba złapać totem w odpowiednim momencie – gdy na stole pojawi się taka sama karta, jaką posiadamy przed sobą. Jeśli się pomylimy, musimy wziąć karty od przeciwników. Gra pojawiła się teraz w wersji plażowej, w której karty są wodoodporne i cięższe.   

Karty Dżentelmenów

Karty Dżentelmenów to polski odpowiednik Cards Against Humanity. Gra karciana przeznaczona jest tylko dla dorosłych, ze względu na wulgarne, obraźliwe i dla wielu bardzo kontrowersyjne treści. Jest to gra, która powinna spodobać się zgranej grupie znajomych, którzy lubią czarny humor. Rozgrywka polega na wybraniu najzabawniejszej odpowiedzi, na zadane pytanie. Karty Dżentelmenów to świetna gra przy piwie.

Story Cubes

Story Cubes to nietypowa gra, która może być również treningiem kreatywności lub pomocą przy nauce języków obcych. Opakowanie zawiera 9 kości, a na każdej z nich jest 6 różnych obrazków. Zasady gry są bardzo proste: rzucamy kośćmi, a następnie opowiadamy historię, nawiązując do wyników naszego rzutu. Story Cubes posiada wiele dodatków, które urozmaicają nasze historie.

Uno

Uno jest grą, którą możemy zagrać wszędzie i znają ją prawie wszyscy. Rozgrywka polega na pozbyciu się wszystkich swoich kart z ręki. Uno można grać zarówno w małą, jak i w dużą liczbę osób. Przy czterech graczach, możemy spróbować rozgrywki w parach. Ta karciana gra jest tania, prosta i broni się sama.

Na rynku znajdziemy o wiele więcej gier planszowych, które sprawdzą się w trakcie upragnionego wypoczynku. Mamy nadzieje, że znajdziecie najlepszą grę na wasze podróże lub skorzystacie z naszej listy. 

 

Obserwuj nas
Zobacz także